W miejsce zwykłych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

przez | 9 lipca 2021
Pieluchy wielokrotnego użytku są coraz bardziej znane zarówno w Polsce jak i na świecie. Przede wszystkim dlatego, że są odpowiednie dla dziecka oraz ekologiczne dla świata. Pieluszki wielokrotne są coraz więcej znane również w Polsce jak i na świecie. Przeważnie dlatego, że są zdrowe dla niemowlaka i ekologiczne. Są uszyte z tkanin oddychających, czyli nie przegrzewają pupy dziecka.

otulacz

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

A co ważne, są bardzo prościutkie w użyciu. Nie trzeba ich ani gotować, ani prasować! Dla maleństwa dobrze sprawdzają się otulacze zrobione z wodoodpornego surowca PUL oraz tetra. Takie maleństwo i tak często się przebiera, stąd to najlepszy i również najtańszy zestaw. Otulacze trzeba wymieniać co 5 przebranie. Dobrze mieć także do niego ze 2-3 pieluchy formowane, które zastosujemy podczas wyjścia czy w czasie drzemki.

Schowania zużytych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie wolno namaczać. Przed włożeniem do pojemnika trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Pieluchy wielorazowe- – również na naszym rynku są coraz więcej znane i akceptowane. Ale, pielucha z tkaniny XXI wieku to jest nie tylko tetra, ale produkt wszechstronny, wygodny i przyjazny również dla maleństwa, jak i dla opiekunów. Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można pokropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Ponadto dochodzą też pieluszki z kieszonką, lub też pieluszki tetrowe. Są one z dwóch powłok. Ta od strony pupy potomka zrobiona jest z mikropolaru, który oddaje wilgoć do środka pieluchy a skóra niemowlaka jest sucha.

Myślisz, że wymienione informacje są warte zapamiętania? Świetnie, więc z pewnością szczegóły tu tworzywa sztuczne mazowieckie umieszczone również Cię zaciekawią.

Powłoka zewnętrzna uszyta jest z PUL czyli oddychającego poliester, który chroni ubranie przed zamoczeniem. Obie powłoki stanowią kieszonkę, w której umieszczamy wkładkę chłonącą: z mikrowłókna, bawełny, z bambusa, konopna lub po prostu pieluszkę z tetry. Zwykle pieluszka nabywana jest w zestawie z wkładką.

Pasjonuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://meanderstomatologia.pl/radiologia) innego tego rodzaju artykułu – on także jest warty zainteresowania.