O czym należy pamiętać dobierając dobry sprzęt medyczny dla osób starszych

przez | 9 lipca 2021
Wózek inwalidzki jest sprzętem specjalnym, który dedykowany jest dla osób mających duże kłopoty motoryczne. Na rynku istnieje szereg typów wózków. Zasadniczą cechą wózka inwalidzkiego jest jego budowa modułowa. Sprzęt ten składa się z elementów zamiennych lub opcjonalnych. Daje to możliwość wymiany podnóżka, kół, hamulców lub poszycia.

Wózek inwalidzki

Źródło: http://sxc.hu/
Do najbardziej rozpowszechnionych zalicza się wózek inwalidzki toaletowy. Umożliwia on pielęgnację osoby leżącej i pomaga w codziennej higienie chorego. Wózki mają anatomicznie uformowane siedzisko wraz z otworem sanitarnym, jak również zdejmowane podparcie dla łatwiejszej mobilności oraz przechowywania. Dodatkowo prosta budowa zapewnia użytkownikowi funkcjonalność i łatwość higienicznego utrzymania. Ważną cechą jest możliwość najechania na sanitariat toaletowy (oferta na stronie), co jest istotne przy osobie, jaka posiada mocno umiarkowaną mobilność. Niektóre wózki toaletowe mają dodawane zbiorniki na nieczystości, co sprzyja dużej higienie i swobodzie chorego. Również obicia zastosowane przy tego rodzaju sprzęcie posiadają świetne jakościowo materiały i mają możliwość bez kłopotliwego umycia siedziska.

Innym sprzętem, który usprawnia codzienne funkcjonowanie chorego jest balkonik kroczący. Dobiera się go indywidualnie zwracając szczególną uwagę na potrzeby konkretnej osoby. Na ogół balkoniki są dobierane pomocniczo przy poruszaniu się chorych osób. Idealny balkonik kroczący powinien mieć gumowe nakładki na poręczach, jakie służą do trzymania, gumowe lub kauczukowe nasadki na nogi balkoniku oraz możliwość regulowania wysokości samych nóżek.

Jeśli opracowany tu tekst pochłonąć Cię i chcesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny parawan rtg, gdzie znajdziesz więcej treści.

Są to podstawowe określenia sprzętu, jaki sprawdzi się w użytkowaniu i zagwarantuje swobodę korzystania przez chorego – oferta ( https://www.przychodniazycie.pl/333,Oferta-dla-firm.html ) tego typu balkoników.

Wózki inwalidzkie

Źródło: http://sxc.hu/
Trzeba wziąć pod uwagę stabilność sprzętu oraz idealnie dobranie do wzrostu chorego. Prawidłowo dopasowany sprzęt musi mieć optymalną szerokość tak, by pacjent mógł się zmieścić w wejściu i nie spowodować ograniczania ruchów. Te dwa główne aspekty dadzą choremu swobodę w użytkowaniu z wózka i sporą samodzielność, co jest oczywiście istotne. Dobierając dany sprzęt medyczny powinno się zastanowić czy osoba niepełnosprawna będzie faktycznie potrafiła się nim posługiwać i czy sprzęt jest wystarczająco bezpieczny.