Jakie kupić pierwsze obuwie do wspinaczki?

przez | 10 lipca 2021
Twe pierwsze buty wspinaczkowe niech będą wszechstronne. Nie muszą być drogie, a z drugiej strony kategorycznie odradzam zakup bucików w markecie.
Buciki w cenie 150-250 zł powinny starczyć.

rock pillars

Autor: Srta.Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Mają być z pewnością komfortowe i ściśle dopasowane. Takie buciki dobrze przymierzyć w sklepie ze sprzętem outdoorowym oraz wybrać model, jaki nam najbardziej pasuje. Po wetknięciu stopy (bez skarpetki) do bucika musimy mieć podwinięte paluchy u stóp. Sprawdzamy obydwa buty, gdyż z reguły jedna stopa jest większa aniżeli druga (minimalnie, lecz możecie to czuć w butach). Zapytajcie się sprzedawcy, czy konkretny but się silnie rozbija, bowiem każdy bucik troszkę powiększa się kiedy dużo się w nim wspinamy. Poniektóre model mogą rozbić się o 2 Rozmiary, drugie o pół.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tutaj – to następna strona (http://www.ehrle.pl/pl/produkty/odkurzacze-profesjonalne/), która też posiada intrygujące dane.

Jeśli traficie taki, który silnie się rozbija to być może należy wybrać ciaśniejszy. W sklepach powinny być chwyty na jakich można sprawdzić jak wam się stoi w wybranym modelu.

Gdy czujemy, iż wkręciliśmy się we wspinanie, to warto posiadać dwie pary butów. Jedna na ściankę, do prostych dróg w skałach, patentowania. Zaś druga para szczędzona jest na ciężkie dla nas drogi. Dzięki takiemu wyjściu przedłużymy żywotność obydwu par. Tu buciki z przedziału 250-400 zł mogą być w wyższym stopniu odpowiedniejsze.

Wejdź na proponowany link, a zgłębisz dane na omawiany temat jeszcze bardziej – z pewnością będą ciekawe oraz całkowicie Cię pochłoną.

Buciki Rock Pillars powinny być mocniej dopasowane i ich wkładanie początkowo może wiązać się z boleścią i dyskomfortem do czasu aż się rozbiją. Określ na jaki rodzaj wspinania będą.

Kiedy chcesz wspinać się w dziurkach, to niech posiadają ostry szpic jak też całkiem sztywną podeszwę. W piaskowcu będą lepsze z bardziej miękką podeszwą, która będzie większą nawierzchnią lgnąć do kamieni.