Jak wyekwipować małą łazienkę? Wskazówki

przez | 10 lipca 2021
Aranżacja malutkiej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być wielkim wyzwaniem. Jest wiele strategii, przy użyciu których niewielka umywalnia będzie wywoływać odczucie przestronnej a równocześnie nie zabraknie w niej koniecznego wyposażenia. Oto podejścia, które wspaniale sprawdzą się w umywalniach o niewielkim metrażu.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dwa w jednym – wanna + natrysk. Doskonała opcja, kiedy nie można przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwóch łazienek w domu, a chcemy mieć jedno i drugie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji przeróżne opcje ablucji zostawiając przy tym dostatecznie dużo miejsca dla pozostałego wyposażenia. Obecnie w handlu osiągalne są rozmaite warianty wanien prysznicowych i z całą pewnością do każdego typu umywalni odszukamy coś odpowiedniego. Starczy tylko odwiedzić salon łazienek – więcej na temat -.

Stosowne meble łazienkowe. Nie może być ich zbyt wiele, tylko tyle by schować potrzebne drobiazgi. Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka bardziej przestronna. Doskonałym podejściem jest dla przykładu rozlokowanie pojemnych półeczek na kosmetyki, szczotki do czesania a także suszarkę wprost pod umywalką. Odpowiednia zabudowa. Trafionym pomysłem będzie również „niezauważalna” szafka za lustrem albo szafka nad zabudową stelaża WC. Powstały w ten sposób schowek na ręczniczki czy papier toaletowy można sprytnie skryć, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z którego zr http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/chemia-budowlana/

toaleta

Źródło: pixabay.com
W wypadku bardzo niewielkich, wąskich przestrzeni idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca będzie znacznie łatwiejsze aniżeli w przypadku wanny. Dodatkowo w małych umywalniach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, jakie idealnie „wtopione” w powierzchnię podłogi pozwalają zyskać dodatkowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o właściwych odległościach pomiędzy fragmentami wyposażenia. Stłoczenie urządzeń jest niewygodne w użytkowaniu jak też daje odczucie ciasnoty. By nie zagracić malutkiej powierzchni umywalni postawmy tylko na niezbędne sprzęty.