Czy warto otworzyć prywatną działalność?

przez | 10 lipca 2021
Nie da się ukryć faktu, że bieżąco żyjemy w czasach, w jakich środek płatniczy ma wyjątkowo duże znaczenie. Posiadanie przez nas środków pieniężnych pozwala nam bowiem spełniać nasze każde potrzeby oraz pragnienia. W związku z takim stanem rzeczy wykonujemy wszelakie wysiłki, aby dzięki osobistej pracy móc generować jak najogromniejsze przychody finansowe. Zasadniczo większa część z nas decyduje się na zatrudnienie na stałym etacie.

Niewątpliwie takiego typu rozwiązanie jest jak w największym stopniu komfortowe i godne pochwały, jednak w wielu przypadkach nasze ewentualności awansu, a co za tym idzie również generowania zysków jest ograniczona. Szczęśliwie nie jesteśmy zmuszeni przez całe życie być zatrudnieni przez naszego pracodawcę. Możemy bowiem dzisiaj bez kłopotu otworzyć prywatną firmą, która będzie naszym życiowym zajęciem. Na samym początku trzeba niemniej jednak potwierdzić, że nie jest to wcale zadanie proste, jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Jeżeli zdecydujemy się otworzyć firmę jesteśmy zobowiązani bowiem pamiętać o wyjątkowo wielu obowiązkach, które kiedyś dokonywane były przez nas zakład pracy. Jak skutkiem tego musimy się przygotować do otworzenia prywatnej firmy?

formularz

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko wyjątkowo znaczące będzie w tej sytuacji załatwienie każdych formalności rejestracyjnych, jakie są wymagane przez polskie organy urzędowe. Dopiero ich uregulowanie pozwoli nam na skupienie się na pozostających wymiarach działania. Praktyka wyraźnie ujawnia nam, że nie powinniśmy mieć trudności ze dokonaniem rejestracji naszej firmy. W dniu dzisiejszym wystarczy nam bowiem wyłącznie złożyć w urzędzie gminy stosowny wniosek CEIDG 1, (do źródła) w którym umieścimy wszelkie niezbędne informacje na temat planowanej działalności. Uzyskanie odpowiedzi z urzędu nie powinno potrzebować mnóstwo czasu.

Następnym z etapów będzie rekrutacja pracowników do naszej organizacji. W najwyższym stopniu newralgiczną kwestią pozostaje jednak kwestia wynagrodzenia, dlatego że często minimalne wynagrodzenie 2015 (przeczytaj przykłady) nie jest satysfakcjonującym czynnikiem motywującym do zatrudnienia. Potencjalni pracownicy bardzo dobrze wiedzą ile wynosi najniższa krajowa, (przenieś mnie do źródła) skutkiem tego powinniśmy być gotowi do negocjacji.