Włoskie dania

przez | 9 kwietnia 2023
Kuchnia włoska należy do najbardziej słynnych kuchni świata. Jej unikalny styl to zasługa miejscowych procedur tworzenia, smakowitych surowców, oraz nowatorskich i niepowtarzalnych rytuałów przyrządzania i podawania dań.

Włoska kuchnia kojarzona jest w Polsce z makaronem i pizzą, jednak, jak się okazuje, nawet przy przygotowaniu tych bazowych posiłków popełniamy niemało pomyłek, przede wszystkim jeżeli chodzi o rozgotowywanie makaronów.
Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Ale we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy przybywają do restauracji włoskiej w Szczecinie i niejednokrotnie najadają się makaronem, uważają go jako danie główne. W Polsce ciągle najpopularniejsze jest przybywanie na makaron, czy też pizzę, uważając je jak prędki obiad.
Włosi uważają, że makaron powinien być nieco okryty sosem, który nie może ściekać na spód naczynia, powinien także być przygotowany z najlepszych składników.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie z wyjątkiem makaronów podaje także pizzę – zajrzyj. Gusty klientów przeistoczyły się w ciągu minionych paru lat. Niewątpliwie, najlepszą pizzę wypieka się w wyjątkowym piecu, ale nie jest to bezproblemowe. Pizza (pizza janki) winna być pieczona w piecu opalanym drzewem, jej odczucie smakowe bywa w takim przypadku unikalny (sprawdź menu il Vicolo).
Jedzenie włoskie, to nie jedynie makarony i pizza. Coraz więcej osobników zaczyna kojarzyć włoską kuchnię z produktami morza i mięsem. Każdy winien posmakować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu przeciętny poziom wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku sugeruje zachwycające włoskie desery, do których podaje się espresso. Niezwykle entuzjastycznie jest zamawiana również kawa latte. Idealna kawa jest zwieńczeniem posiłku.
Bazą włoskiej kuchni są zawsze najświeższe składniki, nie da się ich podrobić żadnymi zamiennikami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych substytutów gorszej jakości powoduje, że sztuka kulinarna zaprzepaszcza włoskiego ducha. We włoskiej restauracji w Szczecinie otrzymamy pełne menu i dania stworzone przez profesjonalnych kucharzy, w sympatycznej atmosferze.