W jaki sposób winna wyglądać sala weselna z prawdziwego zdarzenia, czyli niedługi przewodnik po upodobaniach naszych rodaków

przez | 24 marca 2022
Sale weselne to miejsca, gdzie spędzamy jedne z najpiękniejszych, lecz i tych często najzabawniejszych momentów naszego życia. Wielka w tym zasługa kapeli, która staje na wysokości zadania i jest w stanie bawić gości do białego rana. Nie bez jakiegokolwiek znaczenia będzie również wyborny smak podawanych dań i jakość obsługi. A przy okazji warto jeszcze nadmienić, że każda para nowożeńców ma różne gusta i przy wyborze sali kieruje się odmiennymi kryteriami.

poszperaj tu

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
A tym najważniejszym zdaje się być poziom higieny, lecz na tym historia dopiero się zaczyna.

Na pewno na takiej sali musi być wydzielone miejsce dla kapeli i powinno być ono w miarę duże – tak, żeby z łatwością pomieściła się tam paro-osobowa grupa muzyków razem z instrumentami. Pomimo tego że większość zespołów posiada swoje nagłośnienie, to jednak sale weselne muszą mieć zestaw dobrej jakości głośników oraz mikrofonów. Żadna zabawa weselna nie może się również obyć bez właściwego oświetlenia. A ostatnimi czasy wielką karierę robią kolorowe światełka laserowe. Nowożeńcy mają naprawdę zróżnicowane gusta, a stawianie wymagań jest na porządku dziennym. Dla wybranych par bardzo istotny będzie pejzaż, który rozpościera się z okien. A jeśli za tym oknem widać tylko popękany mur kamienicy albo ruchliwą drogę, to niektórzy błyskawicznie opuszczają takie miejsce i kontynuują poszukiwania.

Najkorzystniejszym wyborem byłaby sala z wyjściem na taras albo do ślicznie urządzonego ogrodu z oczkiem wodnym.

Pamiętaj, że istotna oferta musi być przedstawiona w właściwy sposób. Przeglądnij trochę następnych postów i kup ten artykuł, który Ci przypadł do gustu.

Następnym kryterium jest samo wyposażenie wnętrza. Mury powinny być pomalowane lateksową farbą, a podłoga obowiązkowo musi być równa – tak, aby podczas zabaw nikt z weselników się nie potknął i nie przewrócił. Najgorszym materiałem na podłogę zdają się być panele, które, jeśli tylko zostały nieprawidłowo ułożone albo są gorszej jakości, mają tendencję do wykrzywiania się, co z pewnością przymiotem sali się nie staje.

wesele w stylu góralskim

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
A na zakończenie trzeba byłoby wspomnieć kilka słów o dekoracji. A na nią składają się zazwyczaj: białe lub różnokolorowe obrusy, flakony z bukietami kwiatów, świece, balony i wiele innych, jakże potrzebnych gadżetów. I trudno się temu wszystkiemu dziwić, bo sale weselne to miejsca niezwykłe, wręcz magiczne (sprawdź: hotel pod Wocławiem). To tutaj rozgrywają się wydarzenia, które wiele osób zapamiętuje do końca życia – sale weselne.