Jeżeli znudziła nam się czarna kawa o poranku, to z pewnością odnajdziemy mnóstwo napojów, które ją bez problemu zastąpią

przez | 10 lipca 2021
W przeszłości najpopularniejszym napojem na dobre rozpoczęcie dnia była czarna kawa. Dzisiaj coraz częściej zastępujemy ją różnymi substancjami, które również posiadają własności stymulujące oraz są wyjątkowo zdrowe.

Od kilku lat wyjątkowo modna stała się tak zwana zielona kawa. Jest to normalna kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest zatem ona naturalnym oraz ekologicznym napojem. Mnóstwo konsumentów twierdzi, że ma ona również właściwości odchudzające – . Należy jednakże mieć w pamięci, iż cudowne środki nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa podkręca przemianę materii, to nie sprawi ona, iż niespodziewanie zyskamy wymarzoną figurę. Wymagana jest jeszcze właściwa dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa jest więc dobra wyłącznie wtedy, jeśli pasuje nam jej smak.

Autor: Bruno Roots
Jeszcze jedną niesłychanie popularną substancją, która wypiera kawę jest guarana. Ta modna roślina (Feminizowane nasiona marihuany) posiada ponoć większą ilość kofeiny niż ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Z reguły zażywa się ją w przypadku zmęczenia fizycznego oraz psychicznego – [www].

Zainteresowała Cię prezentowana tematyka? Kliknij więc ten link oraz przeczytaj więcej na stronie. Zamieszczone tam materiały również Cię żywo zaintrygują!

Mnóstwo osób twierdzi, że jest dobra również na migreny i kłopoty z pamięcią. Nie każdy wie, lecz guarana bywa również używana do produkcji specjalnego rodzaju piwa i chleba. Znajdziemy ją w bardzo wielu napojach energetycznych. Możemy ją też zażywać jako suplement diety oraz jako środek wspomagający odchudzanie. Nie należy jednakże przekraczać zalecanych dziennych dawek.

Jeśli więc kawa trochę nam się już znudziła lub chcemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu znajdziemy różne napoje, które ją zastąpią i będą znakomicie smakowały.