Jak urządzić niewielką kuchnię – oryginalne pomysły wskazówki

przez | 9 lipca 2021
Meble do kuchni są jednymi z pierwszych, które wybieramy. Głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Co więcej to właśnie w kuchni dzieje się życie domu i to pomieszczenie jest jego sercem.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Szafki kuchenne są wciąż otwierane i zamykane, korzysta się z nich niemal cały czas, dużo częściej niż półki w innych pomieszczeniach. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Bardzo istotne jest, żeby wybrane elementy mebli (zobacz meble sosnowe sklep internetowy) do kuchni nietrudno się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Teraz istnieje wielki wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najoptymalniejsze (Lovingit).

Czy interesują Cię podobne zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://pizzahut.pl/) tego rodzaju wpisów opracowano na naszej kolejnej stronie. Zapraszamy!

Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Inną kwestią jest to, że musimy dokonać wyboru które półki będą otwarte, a które zamknięte. Ważna jest też szerokość półek. Nie powinny być one za wąskie. Owszem, niektóre z nich należy zaplanować jako węższe, by wygospodarować trochę miejsca. Przecież w kuchni powinna znaleźć się także lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Bądźmy świadomi, że co najmniej jedna półka powinna zmieścić w sobie garnki i patelnie, które są dość nieporęczne. Najciekawszą sprawą jest wybór frontów. Mogą być wykonane z różnych tworzyw – naturalnych, bądźtworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście również jest zależna od tworzywa z którego zostały zrobione. Drewno stanowi oczywiście, zależnie od rodzaju, najdroższe. Musimy zdecydować czy wybrać błyszczące meble czy może te matowe – dowiedz się szczegółów.

szafki do kuchni

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zadbać o to by kolorystyka frontów i blatu dobrze się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by urządzić kuchnię w podobnym stylu co resztę pomieszczeń, a także dostosować kolorystykę podłogi i ścian do wybranych mebli.