Ten moment okazuje się szczególny dla twojej pociechy, powinna doprawdy cudownie wyglądać!

przez | 2 czerwca 2023
Każdego roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, w czasie których dzieci mogą przystąpić do sakramentu komunii. To ważna chwila, kiedy dziecko pierwszy raz ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.

Przeważnie uroczystości tej towarzyszy również impreza (zobacz również weselne sukienki) i młody człowiek staje się najważniejszą osobą tego dnia. Choć najistotniejszą istotą takich wydarzeń jest sfera religijna, dużo uwagi poświęca się także ich oprawie oraz garderobie dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla dziewczynek sukienki

Czasem zdarza się tak, że wszystkie maluchy przystępujące do Komunii dostają podobne elementy garderoby, w podobnym przypadku wykorzystuje się zazwyczaj tuniki, które nieco różnią się wykrojem w przypadku chłopców i dziewcząt. Niektóre parafie decydują się jednakże na sukienki i garniturki. Nacisk kładzie się jednak na to, aby suknie komunijne były ładne, lecz delikatne równocześnie, zazwyczaj takie same kreacje są szyte dla wszystkich dziewczynek. Bywa, że rodzice nie chcą, by wszystkie dzieci ubierały wyznaczone stroje i zamierzają szukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne () można zakupić w specjalnych sklepach, a także zlecać ich uszycie wykwalifikowanym krawcowym.

Na sukience się nie kończy

dziewcznka u komunii

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dziewczynek strój komunijny nie sprowadza się jedynie do bielutkiej sukienki. Na włosy dziewcząt idących do komunii nakłada się wianki komunijne. W sytuacji, gdy rodzice decydują się własnoręcznie kupić wianek dla swej córki, mogą uczynić to w sklepie z sukienkami komunijnymi. Podobne elementy można zamówić też w sklepikach z dewocjonaliami. Zwieńczeniem garderoby komunijnej są białe buty, jak także sweterek lub pelerynka -poznaj na stronie. Nakrycie sprawdzi się w zimniejsze dni, jak również we wnętrzach świątyń, które przeważnie są wyjątkowo zimne.

To spory koszt

Zakup sukienki i niezbędnych do niej dodatków to czasami dosyć duży koszt, zwłaszcza jeśli wszystko musi się kupić od razu. Dlatego lepiej rozejrzeć się za korzystnymi alternatywami, porównywać propozycje poszczególnych sklepów lub zakładów dziewiarskich, tak by wybrać garderobę ładną, ale również za nią nie przepłacać. Część rodziców decyduje się też na odkupienie garderoby komunijnej po starszych dzieciach, którym nie jest ona już potrzebna.