Biustonosze, szlafroki i obuwie, czyli sekrety kobiecej garderoby?

przez | 9 czerwca 2023
Garderoba damska – to temat co najmniej rzeka, raczej morze. Szczególnie dla męskiej części populacji. Przeważnie jest tak, że panie mają dużo ubrań, rozdzielonych stosownie do sposobności ich używania. Bielizna, „sektor” na ubrania na co dzień, fragment garderoby z sukienkami na wieczór, półka z biżuterią, szafa z butami (także przeznaczonymi na różne okazje). Pokaźna ilość.

Szlafrok damski

Autor: Lingerie
Źródło: http://www.jagna.pl
Fragment z bielizną to najintymniejsza część szafy, do której dostępu każda dama broni za wszelką cenę. Nie dopuszcza się w większości przypadków nawet mężów i partnerów życiowych – w tej sprawie (także panowie) najzwyczajniej nie chcą wpuszczać nikogo. Obojętnie czy elementy typowo osobiste (biustonosze duże rozmiary, majtki, stroje kąpielowe, podpaski) widziały już światło dnia u partnera, czy wciąż ma on do nich zamknięty dostęp (zobacz: oferta i galeria produktów). Obawa, niechęć do nadmiernego przyzwyczajania kochanej osoby do garderoby z bielizną – „blokujemy” dostęp do niej co najmniej z kilku przyczyn. Tak po prostu jest i najczęściej godzimy się z właśnie takim stanem rzeczy.

Z ubrań bliższych ciału, ale „bardziej” dostępnych można wyróżnić szlafrok damski. Wykorzystujemy go zazwyczaj po wykąpaniu się (z racji tego że jest ciepły, wygodny, stanowi jedno ubranie), ale też w chłodniejsze dni, kiedy można się nim owinąć. Z powodzeniem zastępuje on koc, który nie jest przystosowany do ludzkiego ciała. W szlafroku oglądniemy ulubione filmy, przeczytamy ulubione książki, pijemy gorący kolacyjny napój. Służy on jako ubiór chwilowy – zwykle po wspomnianej kąpieli – stąd też powinien być delikatny dla skóry. Ma działania kojące, wielu z nas zdarzało się zasnąć w szlafroku, choć siedzieliśmy na fotelu późną wieczorową porą.

Gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
Szlafrok to zatem ubiór na chwilę, przesiadujemy w nim moment, by potem ubrać się w ubrania do spania, czyli piżamy. To kolejne z bliższych ciału, także intymnych ubrań, które założymy po kąpieli wyłącznie na nagie ciało.

Taka świeża publikacja (https://bylola.pl/) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest w niej przedstawione istotnie sporo interesujących informacji na ten tutaj temat.

Kompletu dopełniają poszewki do kołdry i poduszek – nocni towarzysze snu. To dzięki ich właściwościom wyciszamy się i zapadamy w sen po dniu intensywnej pracy. Nie tylko dlatego muszą być delikatne i czyste. Bez spełnienia tych oczywistych powodów pogłębiają się nam bezsenność i problemy z wyciszaniem się po trudach dnia.