Wygodne buty na koturnach, botki i creepersy buty są polecanym elementem każdej stylizacji

przez | 12 maja 2023
Mnóstwo pań chce wyglądać pięknie i modnie, dlatego regularnie śledzą one modowe trendy i nowinki, zakupują stroje i dodatki z nowych kolekcji odzieżowych, podglądają styl celebrytek i czerpią inspirację z gazet poświęconych modzie. Chcą, aby ich stylizacje były dopracowane we wszystkich szczegółach. Ważnym elementem owych stylizacji jest obuwie.

buty

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrać właściwe obuwie do konkretnego stroju? Nie zawsze jest to proste. Podczas gdy oczywistością jest, że do eleganckiej wieczorowej sukni albo „małej czarnej” należy założyć szpilki na wysokim obcasie, a do krótkiej letniej sukienki najodpowiedniejsze będą sandały, to z innymi typami strojów sprawa może nie być już taka prosta. Wybierając obuwie do konkretnej stylizacji, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasz własny, konkretny styl oraz zalety oraz mankamenty naszej figury. Nie zawsze powinno się patrzeć na to, co jest teraz modne. Co z tego, że aktualnie „na topie” są szpilki zakończone w tak zwany „szpic”, jeśli są one bardzo niewygodne, zniekształcają stopę, która wygląda w nich po prostu nieładnie. Nie można ślepo podążać za modą, tylko zwracać uwagę na to, co do nas pasuje i w czym będziemy się czuć komfortowo.

Panie niskie bez problemu mogą wkładać obuwie na obcasie lub buty na koturnach, np. creepersy buty – idź na stronę. Na takie buty oczywiście mogą zdecydować się także osoby wysokie, lecz mimo wszystko powinny one zwracać uwagę, aby nie przesadzić i nie włożyć butów za wysokich, by nie wyglądać groteskowo albo nawet karykaturalnie. Panie, które są zazwyczaj w ruchu, spędzają czas bardzo aktywnie, mogą

buty

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann

wybrać częste wkładanie trampek czy tenisówek. To właściwe buty do tak zwanego „biegania po mieście”, gdy musimy prędko załatwić wiele spraw i zależy nam na czasie. Czółenka lub zobacz też zoologiczny sklep wysokie obcasy mogłyby być w tym wypadku mało komfortowe albo wręcz szkodliwe – bieganie w szpilkach może zaowocować wywróceniem się lub nawet skręceniem albo złamaniem kończyny.

W dobie sporej ilości przeróżnego typu i modeli obuwia, wybór najodpowiedniejszych butów nie jest sprawą łatwą i oczywistą. Poświęcając jednak paręnaście minut na sprawdzenie rad dotyczących wyboru właściwych butów do konkretnego ubioru lub sylwetki, możemy uniknąć wpadek i przypasować do nas odpowiednie, nie tylko piękne wizualnie, ale również mocno komfortowe buty na koturnach, szpilki czy inne obuwie – .