W jaki sposób wybrać sprawdzonego stomatologa?

przez | 11 maja 2023
Nie lubimy dentystów – a szkoda. Najważniejszym i decydującym kryterium wyboru stomatologa dla nas mogłaby być mimo wszystko sympatia. Najlepszy gabinet i sprzęt są niezbędne, ale miło by było w pewnym sensie polubić wizyty.

Co powinno przekonać pacjenta, że dentysta jest tym, godnym zaufania? Bardzo często to koledzy pokazują nam gabinet stomatologiczny Wrocław ma mnóstwo dentystów, że niełatwo wybrać tego właściwego. Warto skorzystać też z portali, na których można znaleźć opinie o lekarzach, a przy okazji i z for o lekarzach. Korzystając z tych źródeł trzeba wystrzegać się zbyt negatywnych i pozytywnych komentarzy.

Wygląd gabinetu

Clinident.pl - Implanty

Świat jest już nowoczesny, a gabinety są katalogowo zaaranżowane i wyposażone – to właściwie uzyskała konkurencja. Stomatologowie mają więc nowoczesne komputery, na których widzą prawdę o zębach pacjenta, dobra jest też opcja zrobienia zdjęć RTG blacha ołowiana samoprzylepna zębów, tak często spotykanego przy skomplikowanych działaniach. Powinniśmy mieć wybór różnych znieczuleń. Faktycznie nie możemy ocenić wyposażenia, ale przekonuje nas to, co jest niezniszczone i przy okazji nowoczesne – lubimy ładne gabinety.

Nieoceniona jest też atmosfera w poczekalni i to co ile zapisywani są pacjenci. Optymalny czas to co godzinę jeden pacjent, ale zdarza się, że zapisuje się aż czterech. To może słusznie wzbudzić wątpliwości.

Czy liczy się koszt?


Wyświetl większą mapę

Usługi stomatologiczne są naprawdę drogie, a pomoc NFZ-u jest złudne. Koszt wizyty ma duże znaczenie, jednak jest taka teoria, że droższe usługi są lepsze. W każdym mieście jest nieformalny cennik i dentyści mieszczą się w pewnym przedziale cenowym. Wiadomo, że na stomatologu nie możemy oszczędzać, ale przepłacanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Inaczej wygląda sytuacja, w której potrzebny jest ortodonta Wrocław ma najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, a ich ceny są naprawdę wysokie, ale tutaj efekt ma duże znaczenie.

Dużą oszczędnością w rzeczywistości są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Zaniedbanie tworzy niekończące się koszty i nieprzyjemne zabiegi, o których nikt nawet nie chce słuchać.