Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

przez | 10 maja 2023
Urządzanie łazienki wymaga zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest wybór właściwych mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy wybrać pierwszą szafkę, jaka wpadnie nam w oczy, gdyż jest kilka spraw, jakie powinniśmy zweryfikować, nim zdecydujemy się na wybór jednej z nich.

szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest tworzywo, z którego wykonana jest szafka. Łazienka to pomieszczenie, w jakim nie da się uchronić przed rozlaną wodą czy unoszącą się parą wodną, szczególnie po kąpieli, więc musimy wybrać firmę, jaka stosuje materiały odporne na wilgoć. W innym razie może się okazać, że po paru miesiącach meble zaczynają się rozwarstwiać, przez co już wcale nie prezentują się estetycznie. Producent mebli łazienkowych powinien gwarantować zastosowanie odpowiednich materiałów bądź specjalnych zabezpieczeń, między innymi lakierów, które chronią przed wilgocią. Drugą sprawą jest rozmiar szafki. Na określony wymiar zasadniczy wpływ ma rzecz jasna rozmiar umywalki. Szafka powinna gwarantować wygodne stanie przy zlewie i najlepiej nie sięgać do podłogi. Przy zlewie często gromadzi się woda, dlatego lepiej jest ją natychmiast wytrzeć, niż miałaby wchodzić pod meble oraz nieodpowiednio oddziaływać na ich kondycję. Szafka powinna być także odsunięta od ściany, umożliwiając swobodny przepływ powietrza oraz minimalizować ryzyko jej wypaczenia. Z rozmiarami szafki pod umywalkę nierozłącznie wiąże się jej pojemność. Szafka powinna zmieścić kosmetyki albo płyny do czyszczenia łazienki, ponieważ mało kto lubi trzymać rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się o wiele lepiej, aniżeli porozstawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami zawsze mają gustowny wygląd oraz gwarantują czystość łazienki, gdyż kurz najbardziej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Nie można też zapomnieć, by dostosować wygląd szafki do pozostałych mebli i aranżacji całej łazienki (zobacz: producent(zobacz drukarki do przywieszek) mebli do łazienek). Najistotniejszy jest kolor i ogólny design. Choć białe szafki są najbardziej popularne, to niekiedy warto jest zaszaleć, by dodać łazience charakteru.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób powinieneś dobierać odpowiednie szafki do łazienki. Dobrze jest zainwestować więcej pieniędzy, lecz cieszyć się dobrej jakości, praktyczną szafką pod umywalkę, która będzie nam służyć przez długi czas, aż zdecydujemy się na następną zmianę wystroju i będziemy chcieli wprowadzić inne pomysły.