Chwila prawdziwego relaksu – przy dobrej herbacie

przez | 10 maja 2023
Nie ma to jak usiąść sobie po ciężkim dniu z filiżanką pysznej herbaty w dłoni. Taki napój nie jedynie poprawi nam humor, lecz również wyśmienicie smakuje. Pod warunkiem jednak, że używamy mieszanki herbat najwyższej jakości.
Współcześnie herbata to zwykły towar – jeśli mamy na nią ochotę, starczy pójść do najbliższego sklepu, aby ją nabyć.

Tagliatelle z boczkiem duńskim

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Może w taki sposób nie uda nam się zdobyć nie wiadomo czego, ale kupno takiej właśnie zwykłej herbaty to dzisiaj nic trudnego. Przez tę łatwą dostępność herbata straciła ciut na swoim znaczeniu. Dawniej organizowano specjalistyczne wyprawy do Indii, by nabyć tak pożądanych. W związku z tym ich ceny zwykle były zawrotnie wysokie, herbata stanowiła swoisty rarytas, napój wino białe bezalkoholowe najbogatszych warstw w społeczeństwie. Dziś wydaje się, że mamy ogromny wybór herbat, że możemy wręcz w nich wybierać, jednak to wrażenie jest mylące. Dlaczego? Fakty są takie, iż ogromna większość tego, co sklepy proponują jako herbatę niewiele mają wspólnego z prawdziwą herbatą, chyba, że sięgniemy po wysoką jakość jak herbata Harney and Sons.
pieniądze - fotka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
kuchnia

Źródło: pixabay.com
By móc rozkoszować się naparem wspaniałej jakości należy kupić odpowiednią herbatę. W trakcie jej wyboru nie można sugerować się ceną – wcale nie dzieje się tak, że te najdroższe są najlepsze. Aby znaleźć produkt, jaki zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia, przede wszystkim trzeba rezygnować z zakupu herbat ekspresowych – ich skład to w wielkiej mierze proszek herbaciany, który jest tym, co wykruszy się w trakcie przechowywania listków. Najsmaczniejsze herbaty, idąc za przykładem herbaty harney and sons to suszone liście z różnymi dodatkami.

Jedynie w takiej formie herbata ma okazję całkowicie rozwijać swój bogaty aromat, zaprezentować wielkie bogactwo, które kryje w sobie. Warto zainwestować w takie herbaty, ich picie to istna przyjemność.

Autor: Qualia Shop