Akcesoria dające światło, jakie sprawdzą się w każdym wnętrzu

przez | 23 kwietnia 2023
W trakcie rysowania projektu mieszkania i obmyślania całej instalacji elektrycznej nie zawsze planujemy wszelkie światła. Kilka z nich możemy wprowadzić już w trakcie wyposażania domu i kupowania drobiazgów.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
Do pokoju dzieci i do oświetlenia ciemniejszych punktów jak korytarz z pewnością przydadzą się lampki do kontaktu. Wpina się je najzwyczajniej w świecie do gniazdka elektrycznego w pokoju i świecą całą noc, by dodawały maluszkowi otuchy gdy boi się ciemności lub aby zaznaczyć dojście do łazienki (zwłaszcza w domach o dużym metrażu albo ciekawej formie – z zakamarkami). W domach, w których nie ma klimatyzatora, na poddaszu lub w domach z oknami na północny-wschód lub południowy-zachód, w których światło słoneczne jest przez większość dnia, na medal spiszą się żyrandole z wentylatorem ().

Obecnie można znaleźć model z 4 lub 5 skrzydłami, cichutki, dobrze zrobiony. Plusów tego typu lamp jest całkiem sporo. Przede wszystkim – wentylator uruchamia się włącznikiem obok włączniku do zapalania lampy, dlatego włączanie jest wygodne i szybkie. Co więcej, można połączyć zapalanie i wyłączanie wentylatora na przycisku będącym przy łóżku w sypialni albo na pilocie.

Po drugie żyrandole z wentylatorem nie ograniczają miejsca w mniejszych pomieszczeniach i nie szpecą ich. Wisząc tuż nad lampą, więc nie przeszkadzają w niczym. Wentylator (zobacz|sprawdź wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności) stojący po sezonie także powinien być gdzieś przechowywany, a wiszący jest w tym samym miejscu przez cały rok. Trzeci atut – wentylator sufitowy miksuje powietrze w całym pokoju, a nie – tak jak stacjonarny – na określonej przestrzeni. Wiele osób, którym do wnętrza pasują jakieś akcesoria z

lampka

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

oryginalnego designu w postaci szklanych ozdób czy kryształów, wybiera plafony kryształowe nowoczesne. Ich oferta jest ogromna, a co za tym idzie – zawsze możemy dopasować rozmiar, charakter czy dekoracyjność lampy. Czytaj też .

Często tego typu lampy kojarzą się z surowym wnętrzem, bardzo jasnym, mocnym oświetleniem i otwartymi przestrzeniami, lecz kryształowe plafony dość dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie oświetlenie powinno być jasne. Plafony mają ciekawe kształty (standardowe – czworokąta czy koła oraz fantazyjne) , dzięki czemu pasują do pokoju kąpielowego lub salonu, lecz też do pracowni albo jadalni. Jeżeli zdecydujemy się na plafony kryształowe nowoczesne (), na przykład w kształcie motywu ozdobnego, stylizowane na kwiat albo sople lodu, uzyskamy bardzo ciekawy efekt.

Czy to sprytne lampki do kontaktu, które można podpiąć praktycznie wszędzie, czy użyteczna lampa z wiatrakiem – każdy nowy element oświetlenia (nawet niedrogi i mały) wprowadza przyjemne światło do mieszkania i nadaje mu lepszą atmosferę.