Liofilizowana żywność jest doskonałym pomysłem na wielokilometrowe wędrówki lub kiedy mamy ochotę pyszną przekąskę

przez | 1 marca 2023
Liofilizacja powoduje, że produkty spożywcze zachowują wszystkie swoje właściwości i mineralne składniki i da się je dłużej przetrzymywać, są też lżejsze i łatwe do spożycia.

Dzisiaj ta metoda jest wyjątkowo powszechna.
Czerwone wino

Autor: CCFoodTravel.com
Źródło: http://www.flickr.com

Liofilizowana żywność jest niesłychanie powszechna wśród sportowców i osób, które przykładowo dużo chodzą po górskich szlakach. Okazuje się, że można w taki sposób wysuszyć nie tylko owoce czy warzywa, lecz także produkty produkty z chin mięsne. Trzeba jednakże pamiętać, że będzie ono miało dość krótki termin spożycia, ponieważ zawiera tłuszcze. Świetną przekąską dla każdego mogą być owoce liofilizowane – owoce liofilizowane. Są one lekkostrawne, da się je wrzucić do torebki i posiadamy pewność, iż zachowały wszelkie wartości odżywcze. Warto pamiętać jednak, aby trzymać je daleko od wilgoci.
Jeżeli chcemy udać się w góry lub na trekking w jakieś odludne miejsce, to warto zabrać ze sobą owoce liofilizowane oraz specjalnie przygotowane posiłki. Tak przygotowane potrawy starczy zalać wodą i natychmiast będą zdatne do spożycia. Owoce z kolei mogą być doskonałą przekąską podczas długich marszów. Liofilizowana żywność może być dość długo przechowywana i nie trzeba używać do tego żadnych substancji chemicznych. Wszystko to sprawia, iż takie jedzenie jest niesłychanie zdrowe i ekologiczne.
szkło

Autor: tristendomusic
Źródło: http://www.flickr.com
Artykuły liofilizowane bez problemu kupimy w marketach spożywczych oraz w Necie.

Jeżeli zatem lubimy pyszne i zdrowe przekąski, to dobrze będzie zawsze mieć przy sobie paczkę suszonych owoców. Będą one też świetnym dodatkiem do jogurtów.