Zadowolenie, a przyzwyczajenie, czyli jaką kupić karmę dla zwierzaka

przez | 14 lutego 2023
Przyjaciele zwierzaków staną w ich obronie za każdym razem. Niezależnie od tego, czy dyskusja dotyczy myszoskoczka w klatce, czy czworonoga z budą. Wokół odżywiania, szczególnie psów, istnieje parę wartych uwagi przesłanek. Jeśli zależy wam na zdrowiu własnych psów wykorzystujcie poniższe zalecenia.

Oczywistością jest, że podstawę żywieniową czworonogów stanowią zamawiane na kilogramy karmy. Ze względu na różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki sięgające do pięciu kilogramów, zgodnie z zaleceniami nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie karmy. Tymczasem psiaki „giganty”, a więc sięgające wagą do 40 kilogramów, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań. Kupując karmę dla psa powinniśmy mieć na uwadze konkretne czynniki. Głównym jest rzecz jasna zdrowie ulubionego czworonoga. Z obserwacji psa łatwo wywnioskujemy jaką karmę obdarzy szczególnym smakiem, a która w ogóle mu nie leży. (Wejdź) Nie można przy tym zapominać o wartościach wspominanej żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym wyznacznikiem jakości karmy jest ilość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy niezadowolenia. Domagają się zwiększenia proporcji mięsa w składzie produktu. Znany z reklam Pedigree posiada tylko kilka procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to o wiele za mało. Ostatecznie jednak kusząca cena i światowa marka triumfują. W tej rozprawie liczy się ponadto sama jakość mięsnego produktu. Pomagają w tym etykiety (zweryfikuj napisy 3D w rathgeber.pl) z tyłu karmy, z zawartością psiego jedzenia. (kliknij) Jeśli jest ono typowo mięsne jest zdecydowanie lepszym wyborem, aniżeli tzw. mączka mięsno-kostna.
Inaczej jest z zawartością zbóż – im jest ich mniej w produkcie, tym wartość odżywcza karmy jest lepsza, a stabilizatory smaku nie niszczą zdrowia naszym zwierzakom. Chemikalia nieraz dały się we znaki naszym czworonogom, na przykład w postaci chorób pokarmowych. Bolesna prawda polega niestety na sprawdzaniu swojego zwierzaka – niczym na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy zrozumie on walory smacznego i zdrowego pokarmu.
Gdzie wybierzemy karmy dla psów? Bogatą paletę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (kliknij). Dużym plusem takiego miejsca jest sposobność konsultacji z ekspertem od zwierząt – nie ma co doszukiwać się jej natomiast w większych marketach.