Z jakiego powodu ludzie w Skandynawii nie są posępni?

przez | 5 lutego 2023
Od milionów lat na Ziemi wymyślono przeogromną liczbę sposobów zadawania pozostałym bólu. Na szczęście dowolna akcja przynosi za sobą odpowiedź, zatem ludzkość z biegiem lat odkryła też niezwykle ogromną liczbę różnorodnych terapii.

lampa do światłoterapii

Autor: D+H
Źródło: D+H
Posiadają one na zamyśle przywiedzenie stanu zdrowia chorego do jak doskonałej formy.

Autor: Alterna
Funkcjonuje zatem cała gama różnorakich kuracji, dla przykładu hipoterapia, terapia ruchem, fizjoterapia, terapia psem, psychoterapia, terapia zimnem. Do terapii stanów załamania stosowanych w wypadku ludzi cierpiących na stały smutek, używana jest zaś przykładowo lampa antydepresyjna. Ma ona inne nasilenie światła i inną jego ubarwienie niżeli światło wydzielane poprzez istqb poziom podstawowy typowa żarówkę Taka lampa antydepresyjna () od kilku dziesiątek lat jest używana w krajach skandynawskich, gdzie normalne światło słoneczne nie jest tak bardzo uwydatniane jak w Polsce.
Tego typu forma terapii znana jest jako fototerapia. Do jej przeprowadzania używana jest szczególna lampa do światłoterapii, która swym jasnym blaskiem wspiera łagodzenie stanów lękowych, czyli np. depresji jesienno-zimowej, w której odnotowuje wyśmienite wyniki. Tego typu lampa do światłoterapii znajduje także zastosowanie przy likwidowaniu okresowej bulimii czy napięcia przedmiesiączkowego (zamów lampę). Natężenie światła w wypadku typowych żarówek równa się przeważnie od ok. 100 do 500 lx.

Jest to stanowczo za mało, żeby zastąpić normalne światło dzienne, jakie przynosi natężenie o wielkości od ok. pięćdziesięciu tysięcy do stu tysięcy luksów. Zaś lampa do światłoterapii ma nasilenie co najmniej dwóch i pół tysiąca luksów.