Skarpetki to zazwyczaj zaniedbywana część ubioru, choć nie słusznie

przez | 15 lutego 2023
Bardzo często kupujemy przypadkową parę i nie myślimy o tym, jak wpływa to na nasze stopy. A jest to duży błąd. Stopy dźwigają całe ciało przez cały dzień. Ale cofnijmy się do historii.

kobiety - akt

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Jak podają źródła skarpety zaistniały w świecie człowieka już Rzymie. Później ewoluowały tak, by jak najskuteczniej chronić stopy od zimna, wody czy gorąca. Dopiero w XIX wieku skarpety otrzymały swój ostateczny wygląd taki, który a więc taki który dzisiaj znamy. Współczesne skarpety wyrabiane są z wielu gatunków materiałów. Te najnowocześniejsze, a więc skarpety sportowe, produkowane są ze szczególnie wyselekcjonowanych tkanin, które świetnie pozwalają oddychać stopie poprzez odprowadzanie wilgoci. Ponadto ściągacze nie powodują utrudnienia w przepływie krwi w stopach oraz całych nogach, a co za tym idzie unikamy odczuwania ciężkich nóg.
Z prowadzonych statystyk wynika, iż skarpetki najchętniej kupują kobiety i to zarówno skarpety damskie, ale i dla mężczyzn, ponieważ są nieodzownym dodatkiem do codziennego życia (wysokiej jakości skarpety damskie). I co istotne, większość panów wie z własnego doświadczenia, że przeważająca liczba skarpet jakie noszą, sprawiły im ich panie. Oni sami nie przywiązują uwagi do skarpet i gdyby nie ich partnerki wkładaliby je zapewne nawet do sandałów.
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

A na rynku wielość i poziom gatunków skarpet jest wielka (dowiedz się więcej o skarpetach sportowych). W ostatnim okresie powodzeniem cieszą się, te które posiadają właściwości antybakteryjne, dlatego nawet w mrozy czy latem nie musimy martwić się o przykry zapach po całym dniu. Inną nowością w świecie skarpet są te z bambusem.

To odpowiedź na zdrowy styl życia wielu ludzi. Przede wszystkim mają one cechy antybakteryjne, zaś ekologiczna hodowla – lampy led do obory przędzy uzyskanej z drzewa bambusowego, nie ma nienaturalnych barwników a także syntetycznych dodatków.