Przyciągnij kupujących w internecie swoją atrakcyjną stroną internetową – co warto zrobić?

przez | 16 lutego 2023
Prowadzenie działalności w sieci wymaga zrealizowania szeregu kroków, dzięki którym zapewnimy sobie możliwość dotarcia do wielu klientów i zainteresowania ich swoją ofertą. Najważniejsze jest rzecz jasna utworzenie strony www, za sprawą której będzie możliwe przekazanie oferty oraz kontakt z klientem. Strona powinna być przejrzysta i w pełni wyposażona, a także atrakcyjna wizualnie.

sklep w internecie

Autor: Emily Conwell
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc stronę internetową dla firmy, warto zadbać, by zawrzeć na niej wszystkie konieczne informacje, które są pomocne lub interesujące dla klienta. W zależności od rodzaju działalności przedsiębiorstwo musi posiadać także nierzadko odpowiednie zezwolenie na prowadzenie takiej działalności w internecie. Przykładem są chociażby apteki online – apteka taka musi zamieścić na swojej witrynie obok regulaminu zezwolenie na realizowanie sprzedaży leków przez internet. Jeżeli więc wejdziemy na aleleki.pl, czy z kolei na portal aptekaolmed.pl takie właśnie zezwolenie znajdziemy – opinie o sklepie aleleki.pl. W ten sposób odwiedzający mają pewność, iż zakupywany asortyment jest jak najbardziej zweryfikowany i pochodzi z odpowiednich źródeł. Kolejną ważną kwestią jest umieszczenie na portalu odpowiednich certyfikatów, które potwierdzają jakość oferowanych produktów bądź usług, a także potwierdzenie rzetelności firmy i rekomendacje dla niej. Rzetelność firmy wyraża się między innymi w tym, że jej asortyment otrzymuje przychylne komentarze i opinie wśród klientów, potwierdzone różnymi gwarancjami jakości. Przykładem jest system „Zaufanie opinie Ceneo.pl” – mając jego rekomendacje można mieć pewność, że oceny dokonywane przez użytkowników są jak najbardziej wiarygodne. Rekomendację taką posiada chociażby sklep (zobacz także oleje zdrowotne) merlin.pl, czy z kolei sprzedający sprzęt elektroniczny, w tym zwłaszcza komputery komputronik.pl.

apteka internetowa

Autor: Evan Blaser
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, poza niezbędnymi dokumentami i certyfikatami potwierdzającymi jakość, witryna powinna prezentować szczegółowe informacje pomocne klientowi na temat opcji płatności za zakup, ewentualnych reklamacji, danych kontaktowych itd. – pomocna strona, mądrze jest odwiedzić Pamiętajmy, by założenie takiej witryny przekazać w ręce specjalistów, ponieważ jest ona wizytówką sklepu internetowego i powinna być przede wszystkim atrakcyjna dla każdego użytkownika.