Jedzmy dla zdrowia

przez | 20 lutego 2023
Prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne dla naszego organizmu. To właśnie jedzenie zapewnia nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania składniki, a także siłę. Trzeba zatem przykuwać ogromną uwagę do układania codziennych potraw.

Rozgrzewająca zupa na jesień

Autor: Dafi
Źródło: Dafi

Nasza dieta musi być właściwie ułożona, tak aby nie brakowało nam żadnych istotnych składników.

Naszym najczęstszym grzechem jest zła kultura jedzenia, a raczej jej deficyt. Do odżywiania podchodzimy beztrosko. Jemy o różnych porach. Zapychamy się pomiędzy posiłkami niezdrowymi przekąskami. Nasze obiady to najczęściej jakieś szybkie danie po drodze. A na śniadanie zawsze popijamy mocną kawę. Podobny tryb życia to nie jedynie brak witamin i mikroelementów. To także nieprawidłowa przemiana materii, kłopoty z wypróżnianiem się, mała odporność i złe samopoczucie. Jeśli codziennie budzimy się niewyspani i wymęczeni, to sygnał, że coś tu nie pasuje i należy zareagować.

Warto obudzić się kwadrans szybciej i zrobić sobie porządne śniadanie, do którego, rzecz jasna, możemy wypić filiżankę porannej kawy. Postarajmy się tak sobie planować dzień, by mieć czas na przyrządzanie domowych dań. Kupujmy tylko świeże i nieprzetworzone produkty. I przeprośmy się z zupami. Są to bardzo pożywne i potrzebne dla naszego ciała dania, które w dodatku łatwo ugotować. Niech na naszych stołach zagości zupa ogórkowa, zupa selerowa, czy zupa rybna. Pamiętajmy o mięsie, które posiada mnóstwo potrzebnych nam składników, ale nie jedzmy go codziennie. Zamieniajmy dania mięsne z rybą lub fasolą.

Wieczorem można serwować lekkostrawne sałatki. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym więcej witamin, dlatego szalejmy z jarzynami i owocami ile tylko nam się zapragnie.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://www.fenicja.com/dereniowa12) również ma równie istotne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Prawidłowa dieta nie eliminuje drobnych grzeszków, które uwielbiamy. Zezwólmy sobie od czasu do czasu na drobne szaleństwo i spałaszujmy lasagne lub porcję lodów. Łakocie zawsze możemy spalić, uprawiając sport. Jeśli właściwą dietę połączymy z ruchem na świeżym powietrzu oraz porządnym snem, możemy się cieszyć dobrą formą i urodą przez wiele lat.