Znaczna ilość przedsiębiorstw w dzisiejszym świecie potrzebuje atestowanych produktów — również takie powiązane ze spawalnictwem

przez | 10 listopada 2022
Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie atesty muszą posiadać Przedsiębiorstwa powiązane z przemysłem ciężkim?
Prawie pewne wydaje się, że osoby niezainteresowane nie będą zdawały sobie sprawy z tego, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich producentów konstrukcji stalowych albo aluminiowych, którzy oferują swoje artykuły na terytorium Wspólnoty Europejskiej.

Chcesz poszerzyć wiedzę z tego ciekawego zagadnienia? Zatem dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to sklep dla psów i przeloguj się do następnej strony.

Działa ona od 2014 roku. Zatem dotyka również naszych rodzimych producentów. Wdrażanie owej normy nie jest proste, zatem powinniśmy zwrócić się w tym celu do fachowców. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale także zgodność procedur z określonymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu pozyskiwaniem tego atestu, stworzy procedury systemowe i wspierające. Przeprowadzi także przeszkolenia naszych pracowników. Prócz tego stworzy księgę jakości oraz zrobi audyt. Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam wszelką pomocą w ramach umowy. Kluczowe wydaje się być to, aby zdobycie takiej normy nie wymagało od przedsiębiorstwa kupienia nowych maszyn lub przyjęcia następnych pracowników. Wszystko powinno być przeprowadzone szybko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez trudności oferować swe wytwory na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego polskiego eksportu to właśnie państwa Unii Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na stratę tak potężnego rynku zbytu.