Alkomat z drukarką – gwarantuje szybką i precyzyjną analizę wysokości alkoholu w wydychanym powietrzu i umożliwia jego wydruk

przez | 9 sierpnia 2022
Bezpieczne drogi to przede wszystkim drogi pozbawione kierowców pozostających pod wpływem alkoholu czy innych używek mogących wyraźnie ograniczyć ich koncentrację i orientację podczas jazdy. Każdy kierowca, który spożył nawet małą ilość wysokoprocentowych trunków, nim zasiądzie za kierownicą powinien zbadać się za pomocą urządzenia którym jest alkomat, aby przeanalizować wysokość alkoholu we krwi.

Alkomaty są rozmaite. Mogą być to alkomaty bez ustnika, bezkontaktowe, alkomaty jednorazowe, podręczne itd. Ciekawym rozwiązaniem jest alkomat z drukarką. Tego rodzaju urządzenie jest urządzeniem służącym do pomiaru, którego zasadniczą funkcją jest zapewnienie szybkiej i dokładnej analizy zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo umożliwia wydruk wyników na podłączonej drukarce. Alkomaty tego rodzaju cechuje zazwyczaj wysoki próg pomiarowy i jednocześnie duża dokładność prowadzonych analiz (). Dzięki rozbudowanym funkcjom można na przykład wybrać metodę wyświetlenia pomiarów, czy zapisać do kilkunastu wyników wstecz uwzględniając datę i pomiary. Dla kogo polecane są tego rodzaju alkomaty?

policjant z alkomatem

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna mogą je wykorzystywać zarówno osoby prywatne, jak i służby policyjne. Ale również, coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie alkomatów z drukarką przez przedsiębiorstwa, w celu badania stanu trzeźwości zatrudnionych. Wykonane badania można bez problemu przetrzymywać w formie wydrukowanych dokumentów. Bez wykorzystania alkomatów kontrola o której mowa nie byłaby w firmie możliwa. Co więcej, nie można byłoby zaprezentować żadnej dokumentacji potwierdzającej stan trzeźwości pracownika. Alkomaty są więc w firmach – zwłaszcza w tych, w których zatrudnionych jest wielu pracowników – przydatnym urządzeniem do kontroli, w które warto zainwestować.

Zakupując alkomat trzeba pamiętać, aby co pewien czas podlegał procesowi kalibracji. Chodzi o to, aby wyniki były każdorazowo jak najbardziej miarodajne i dokładne (). Warto więc kupić takie urządzenie, które samodzielnie poinformuje nas o konieczności przeprowadzenia tego procesu w danym czasie. Są one przeważnie bardziej kosztowne od typowych modeli czy tzw.

Czy odnośnie prezentowanej kwestii masz więcej pytań? (http://www.greczka.pl/14-zasobnik-pary-typu-ruths) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

jednorazówek, ale warto zainwestować weń więcej pieniędzy, jeśli alkomat ma być często stosowany.