Zasmakuj w herbacie

przez | 10 marca 2022
Rozgrzewa zimową porą, gasi pragnienie latem. Jeśli będziemy pić ją w odpowiednich ilościach, wzmocnijmy organizm, zachowamy zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wielkiej mocy? Herbata.

Tradycja spożywania tego wyjątkowego napoju narodziła się w Chinach. Zgodnie z treścią tamtejszych legend, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, zielarzowi i uczonemu. Któregoś razu, cesarzowi , który pił przegotowaną wodę wpadło do dzbana kilka listków z dziko rosnącej herbaty. Historia o cudownym delikatnym smaku, tak przypadkowo przyprawionej wody rozniosła się szybko i daleko (dowiedz się więcej). Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko fantastyczny smak, ale i coś, co jest niezwykle cenne, szczególnie w obecnych, zapracowanych czasach – czas poświęcony drugiej osobie. Ta chwila, w której zapominamy o zgiełku świata, nigdzie się nigdzie nie biegniemy, to ukłon w stronę wiekowej, chińskiej tradycji.

herbata

Źródło: pixabay.com

Na jaką herbatę się zdecydujemy – zależy tylko od naszej fantazji. Herbata występuje bowiem w wielu gatunkach.

Zajmują Cię przeróżnego typu branżowe posty? Więc kliknij tutaj tokaj i przeczytaj nasze nowe teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Najczęściej goszcząca na naszych stołach – czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) oraz zielona. Ta ostatnia jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zebraniu. Sprawia to, iż zawiera największą ilość istotnych składników, albowiem nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata zapobiega tyciu, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, odpręża i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka (btrt.com.pl/uslugi,28). Spowalnia procesy starzeniu się komórek i pobudza bardziej niż kawa. Chińczycy są przekonani, iż wspomaga krążenie krwi, przedłuża młodość, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi. Wspomaga też pamięć i ma działanie odtruwające.

Aby przekonać się o wspaniałej dobroczynności złotego naparu, warto kupować wyłącznie produkty najwyższej jakości. Dobrych sklepów herbacianych mamy pod dostatkiem – przede wszystkim internetowych. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najdalsze zakątki świata.