Jakie korzyści daje wytwórcom zabawek certyfikacja ich produktów?

przez | 11 marca 2022
Wszyscy rodzice powinni być świadomi tego, że nawet w trakcie zabawy ze swymi zabawkami, potomstwo, które na pierwszy rzut oka nie wzbudza jakichkolwiek zastrzeżeń jest podatne na zagrożenie.
Rzeczywiście niewiele trzeba do nieszczęścia, ponieważ wystarczyłaby błędnie zmontowana zabawka albo niedokładne wyszlifowana powierzchnia, z której jest wykonana, żeby doszło do jakiegokolwiek wypadku.

Dlatego też przed udostępnieniem jej dziecku trzeba dokładnie obejrzeć zabawkę i zbadać jej jakości wytworzenia. Europejska dyrektywa zabawkowa 2009/48/WE dotyczy zabawek wprowadzanych na rynek, tak w obrębie Unii Europejskiej, jak i w innych krajach, które są objęte prawodawstwem. Tyczy się ona zarówno produktów, zabawek, jak również importerów spoza Unii Europejskiej, którzy zamierzają wprowadzić swój towar na rynki europejskie. Dyrektywa definiuje wymagania bezpieczeństwa mające za zadanie zapobieganie zagrożeniom dla dzieci. Dużo wyspecjalizowanych przedsiębiorstw zapewnia pomoc importerom oraz wytwórcom w ocenie stanu ich towarów, a także przeprowadzaniu certyfikacji.
kot

Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
Sam proces składa się z takich etapów jak przygotowywanie dokumentacji protokołu, wprowadzenie do organizacji oraz systemu klasy, badanie i certyfikacja zabawek przez odpowiednią jednostkę certyfikującą, a w następnej kolejności wykonywanie audytów zgodności, których obowiązkiem jest kontrola tego, czy wszelkie wymagania przyjętych standardów są nadal zachowywane. Dowodem na to, że zabawka spełnia wszystkie wymogi dyrektywy zabawkowej i jej jakość nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń jest znak CE, który mieści się na towarze.

Czy zaintrygował Cię tekst? Tak? To wyrywamy się z informacją, że mamy dla Ciebie darmowy wgląd (http://www.exproplastics.com/kontakt/) do kolejnych postów pod poniższym linkiem.

Co poniektóre przykłady produktów, które muszą podlegać procesowi certyfikacji to samochody, lalki, tory wyścigowe, zabawki elektroniczne czy plastikowe.

Certyfikacja wyrobów, którymi są zabawki, dostarcza ich producentom wiele korzyści. Przede wszystkim mogą budować oni zaufanie pośród swoich klientów oraz zmniejszają ryzyko odpowiedzialności.