Jak trzeba wybrać profesjonalne biuro rachunkowe?

przez | 17 marca 2022
Każdy właściciel nowej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności poszukuje kompetentnego biura rachunkowego. Pomoc dotycząca księgowości jest rozwiązaniem najskuteczniejszym dla początkującego biznesmena, który dopiero rozpoczyna zawodową drogę z własną firmą, lecz także dla tego typu przedsiębiorcy, który działa już długi czas na rynku, a jego księgowe zeznania są coraz bardziej złożone.

Tego, w jaki sposób znaleźć dobre biuro rachunkowe, możesz się dowiedzieć z niniejszego tekstu.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na ten temat, odwiedź dywany do przedszkoli nas, a na pewno znajdziesz ciekawe fakty.

Jest kilka kwestii, jakimi musi kierować się przedsiębiorca poszukując dobrego biura rachunkowego. Konieczne jest zbadanie uzyskiwanych danych, ponieważ właściciele biur księgowych nie w każdym przypadku są niestety uczciwi wobec potencjalnych klientów oraz kierują się nade wszystko własnym dobrem na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu usług księgowych. Osoby, które posiadają biura rachunkowe i zatrudnieni przez nich pracownicy powinni mieć tytuł magistra rachunkowo-skarbowego. Taki tytuł magistra świadczy o osiągniętej specjalizacji, czego niestety nie daje niższy tytuł licencjata. Studia magisterskie w pełni przygotowują merytorycznie do zdobycia zawodu księgowego. Na prośbę klienta, biuro rachunkowe powinno ukazać certyfikat skończenia potrzebnych studiów przez wszystkich pracowników.

zdjęcia

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
strona

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com
biuro rachunkowe

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
Przed deregulacją Księgi rachunkowe mogły być prowadzone tylko przez księgowych z certyfikatem pozwalającym na usługowe prowadzenie takich ksiąg, doradców podatkowych czy też biegłych rewidentów. Aktualnie (od dnia 10 sierpnia 2014 r.) można by prowadzić pełną księgowość bez wymienionego certyfikatu. Dyplom księgowy można było zdobyć dzięki minimalnym kryteriom, tj. wykształcenie wyższe i udokumentowane doświadczenie w księgowości.

Niestety orzeczenie o praktyce mogło być wystawiane przez zaprzyjaźnioną firmę, która poświadczała praktykę. Dzisiaj skutkowałoby to tym, że księgowa bez certyfikatu (gdyż w związku z taką deregulacją zlikwidowano proces wystawiania certyfikatów) może być w bardziej znaczącym stopniu kompetentna, niż dla przykładu osoba z omawianym certyfikatem.