Pozyskiwanie wody – czym się to robi?

przez | 10 lipca 2021
Przemiany klimatyczne i coraz to wyższe wymogi doprowadzają to tego, że pomniejszają się zdroje wody pitnej. Jednym ze z metod oszczędzania wody jest nagromadzanie i zastosowanie w domu, także na działce wody deszczowej. Mnóstwo wody można zaoszczędzić, używając deszczówkę zbieraną z dachów budowli na działce, pod zastrzeżeniem że nie są one pokryte eternitem ani papą.

Wykorzystując deszczówkę, jest możliwość obniżyć pobór wody wodociągowej o połowę.

Nie czekaj, tylko jeśli masz ochotę poznać ten temat, obejrzyj więcej tutaj (http://cik-wisniewski.pl/kontakt) a zapewne uzyskasz świeże informacje na przedstawiany wątek.

Najprościej jest podstawić pod rynnę pojemniki na wodę, a potem przy zastosowaniu pompy uzyskiwać nagromadzoną w niej wodę do podlewania ogrodu. Kupisz tutaj: oferta pojemników na wodę.

W sprzedaży są specjalne filtry, jakie łatwo montuje się na rynnie, albo u jej ujścia, skąd woda prowadzona jest do zbiornika. Wyposażone są one w zabezpieczenia przelewowe, nie ma więc niebezpieczeństwa, że jej nadwyżka spłynie ze zbiornika na działkę.

Bardziej zaawansowany wybieg zdobywania i zagospodarowania deszczówki to zamontowanie systemu kumulowania wody opadowej. Woda gromadzona jest w pojemniku, z reguły zakopanym w gruncie niedaleko domu. Jego wielkość powinna być dopasowana do średnicy połaci dachu, z jakiego woda będzie gromadzona.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym pozyskasz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna (https://www.robak.konin.pl/oferta/pluczki/automatyczne) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

zielony zbiornik na deszczówkę

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci oferują obszerny zasięg pojemności i gatunków zbiorników. Są to zbiorniki na wodę deszczową podziemne i naziemne, oraz gotowe rozstrzygnięcia systemowe do zbierania i wykorzystania wody deszczowej. Zasobniki naziemne służą do zbierania wody z kanałów spustowych które odprowadzają wodę z rynien na zewnątrz budynku. Zasobniki różnią się konstrukcją, kształtem i wytrzymałością. Okazały wybór zasobników, dostępnych na stronie z katalogiem zbiorników, zezwala dopasować rozwiązanie do różnych zadań.

Woda deszczowa jest miękka, ponieważ zawiera niewiele jonów magnezu i wapnia. Woda deszczowa, poza zagospodarowaniem w ogrodzie, nadaje się także do prania. Zastosowana w spłuczce nie pozostawia kamienistego osadu. Dlatego że w jej skład wchodzą roztwory słabych kwasów, powoduje korozję metali. Trzeba ją więc gromadzić w zbiornikach z tworzyw syntetycznych. Lepiej jest, gdy rury, jakimi jest doprowadzana do pojemników, są stworzone z surowca sztucznego.