Billboardy sponsorskie – czy należałoby zdecydować się na tego typu rodzaj reklamy?

przez | 23 lutego 2023
Billboard sponsorski, określany też planszą sponsorską, to ośmiosekundowa prezentacja telewizyjna nadawana razem z programem telewizyjnym i jego teaserami. Przyzwoicie zaprojektowane billboardy sponsorskie stanowią ciekawą alternatywę do banalnych spotów reklamowych nadawanych w blokach reklamowych albo stanowić mogą ich przyozdobienie.

Bilboard

Autor: Marcel Ekkel
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard sponsorski nadawany jest przed i po danym programie telewizyjnym a także przed i po jego trailerach. Wspólnie z powtórkami programu realizuje się stosunkowo znaczną dawkę emisji, przy czym znaczące jest, iż blok sponsorski nie jest tak czasochłonny jak normalny blok reklamowy. Całokształt nie może trwać dłużej niż 25 sekund. Reklamy te mają drobne ograniczenia prawne (Poszukujesz pomocy prawnika? Polecam – adwokat od spadków artur żarnowski) wyznaczone przez przepisy o fundowaniu programów telewizyjnych.

Ważne jest, aby były różne od pospolitych spotów reklamowych i klarownie podkreślały sponsora, zaś treść wizualna może być pomysłowo modyfikowana. Pewnym „utrudnieniem” jest w tym miejscu dość niedługi czas trwania samego billboardu i jego oficjalne ograniczenia. Jednostki zajmujące się tego typu reklamami istnieją i prężnie funkcjonują w każdym mieście. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Billboard Warszawa” bądź „Billboard Kraków” z pewnością wynajdziemy sporo sugestii na ten temat – .

Aby wybić się spośród pozostałych spółek i dodatkowo mieć odpowiednią renomę na rynku, przedsiębiorstwa gwarantują przeróżne rozwiązania kreatywne dla billboardów sponsorskich, a zarazem z zachowaniem założeń reklamowych, reguł sztuki filmowej tudzież wszelkich zasad technicznych i jakościowych.

Billboard Kraków to podobnie pomysłowe dźwięki i poprawnie nagrana muzyka. Wszystko to wymaga znacznego nakładu czasu i też pracy. Ażeby zaistnieć, nowatorska firma na rynku winna dobrze się rozreklamować. Wskutek tego ekspresowo może zjednać sobie klientów oraz bogacić się. Należyta do tego będzie reklama billboard Kraków, gdyż ma mnóstwo odbiorców. Ważkie jest także to, że jednostki trudzące się tego rodzaju rzeczami nie naruszają praw autorskich.