Jak dopasować olej silnikowy do samochodu?

przez | 29 listopada 2022
Jak dobrać olej odpowiedni do silnika? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy samochodów. Co zatem może mieć znaczenie przy wyborze oleju silnikowego?

Sposobów na dobór właściwego oleju do silnika samochodowego jest kilka. Jeśli jesteśmy posiadaczami nowego samochodu, sprawa jest raczej prosta, gdyż standardowo kupujemy olej od dilera samochodów. Wiemy zatem co i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej.

Jeśli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację (https://alwro.com.pl/) opisującą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona również Cię zainteresuje.

Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana jeżeli kupujemy używane auto i dokumenty nie dostarczają takich informacji. Możemy oczywiście próbować dowiedzieć się od zbywcy, kiedy ostatnio i jaki olej wlewał, jednak czasem jest to niemożliwe do ustalenia. Wówczas warto skorzystać z Internetowej wyszukiwarki oleju.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronie wiodącego producenta olejów silnikowych, firmy Total znajdziemy niezwykle przydatną wyszukiwarkę olejów. By dobrać właściwy olej dla naszego pojazdu powinniśmy wpisać w wyszukiwarkę markę i model samochodu lub skorzystać z udostępnionego menu. oleje procesowe spełniają wymagania najsurowszych norm i specyfikacji dla konkretnych samochodów. Należy wziąć pod uwagę, że olej powinien być dobrany nie tylko do modelu, ale również dobrany pod względem specyfiki pracy samochodu. W ofercie producenta Total znaleźć można oleje dopasowane do jazdy miejskiej jak i po autostradzie, wykorzystywane w jeździe sportowej, jak też w autach osobowych używanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych – oleje pomocnicze i procesowe.

Najważniejszym czynnikiem wyboru jest jednak zgodność z zaleceniami producenta pojazdu. Stosowanie oleju innego niż zalecanego przez producenta może grozić poważną awarią silnika.