Jak kupić zaręczynowy pierścionek?

przez | 5 sierpnia 2022
Przyjmuje się, iż pierścionek zaręczynowy powinien posiadać wartość odpowiadającą dwumiesięcznym intratom darczyńcy. A teraz dobra wiadomość: następne diamenty nabywa się małżonce dopiero na gody diamentowe.
Jak dużo diamentów musi być w pierścionku? Wybór jest ogromny: od pavé, zatem dziesiątków drobnych diamencików usytuowanych jeden nieopodal drugiego, po solitera, czyli pojedynczy diament.

Do pierścieni zaręczynowych najodpowiedniejszy będzie soliter akcentujący szczególny, niepowtarzalny charakter zdarzenia. Solitery mogą być zamocowane za pomocą czterech czy sześciu łapek. Nowoczesny wygląd posiadają bezłapkowe oprawy naprężeniowe. Wygodniejszą od zahaczających o rozmaite rzeczy łapek jest stosowana z reguły w męskiej biżuterii bezelowa oprawa. Najlepiej kupować luzem, gdyż ma się wówczas ogromniejszy wybór jak też możesz osobiście sprawdzić, czy brylant ma rezultat Kupidyna. Jeśli jubiler (sprawdź informacje na stronie) nie ma prześwietlarki, wówczas lepiej poszukać innego profesjonalisty. Po wyborze kamienia dobiera się do kamienia pierścionki pozłacane – (pierścionki pozłacan). W razie solitera kamień stanowi 80 proc. wartości pierścionka. Robocizna powiązana z oprawieniem brylantu jest wkalkulowana w koszty.
kominek

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Brylant nie może być zanadto mały. Nie należy jednakże nabywać brylantów na karaty, gdyż przypominałoby to nabywanie książek na metry. Cudownie oszlifowany mały, porządny brylant jest lepszy od dużego, żółtawego, nieporadnie oszlifowanego klunkra z widzialnymi czarnymi wrostkami.

Perfekcjonista będzie poszukiwał kamienia bez wewnętrznej skazy, pragmatyk zaspokoi się kamieniem, którego zanieczyszczenia – po obudowaniu – nie są dostrzegalne gołym okiem. Zostają nam potem tanie obrączki ślubne – (tanie obrączki na ślub).