Z jakich przyczyn dzisiejsze pampersy są o dużo częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe

przez | 26 maja 2022
Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można skropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i użycia gorącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w olbrzymim garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali gehennę, kiedy w podróży berbecia trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być lepsze: są jednorazowe, niemalże sterylne, można je bez problemu założyć brzdącowi nawet w czasie zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów miejsca.

WielorazowePieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania. Pieluszek nie należy namaczać bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zanieczyszczone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań warto wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wykonane są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko wyczuwało niedogodność, kiedy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z materiału – za mocno krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej rodziców powraca do używania pieluszek wielorazowych, ponieważ pociecha ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna.

Aktualnie trudno o dobre i wiarygodne informacje (http://www.effector.com.pl/pl/lakierowanie-proszkowe/) w kontekście prezentowanej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik!

Wiadomo, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.