Moda dla dzieci – czy warto jej ulegać? Czym powinniśmy się kierować, dobierając ubranie dla naszego szkraba?

przez | 10 maja 2022
Znaczna część społeczeństwa dość mocno interesuje się modą. Stosowny dobór garderoby uznajemy za element naszej atrakcyjności fizycznej, przejaw troski o to, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych. I jest w tym trochę prawdy – w końcu każdy z nas ma różne kolory i fasony, jakie do niego mniej lub bardziej pasują.

Szukasz butów sportowych dla dzieci?A w jaki sposób to wygląda, jeżeli chodzi o dzieci? Tutaj przy wyborze ubrań oraz dodatków musimy mieć na uwadze przede wszystkim zdrowie oraz komfort malucha. Współcześnie wybór ubranek dla najmłodszych jest naprawdę obszerny. Są one wzorowane na tych przeznaczonych dla dorosłych, można się bawić, tworzyć rozmaite stylizacje. Ale czy to z pewnością niezbędne? Czy półbuty i buty dziecięce muszą przypominać te z aktualnej kolekcji, by nasza pociecha dobrze się w nich czuła? Chyba nie za bardzo. To raczej nasza fanaberia nieźli rzeczywista potrzeba dziecka. Naturalnie wszystko zależy także od wieku, ale szkrab prawdopodobnie chciałby się po prostu swobodnie czuć i fajnie bawić, a to my mu narzucamy swoje gusta oraz ambicje. Chcemy, by robiło właściwe wrażenie, było lepsze od innych dzieci oraz ich rodzice podziwiali naszą pociechę.

buty dla dzieci

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz rozważmy dobrze – czy nie najlepszym wyborem będą po prostu zwykłe buty sportowe dziecięce? Przecież maluszki dużo się ruszają, biegają, szaleją. Powinno im być w związku z powyższym przede wszystkim wygodnie, ale istotna jest także swoboda i bezpieczeństwo. Ich kości, stopy (ostrogi piętowe) dopiero się kształtują, rosną, ważne dlatego, by buty pozwalały na odpowiedni rozwój organizmu i ani go nie spowalniały, ani nie zniekształcały.

Buty Riko
Poza tym rozważmy, czy warto już tak małym dzieciom wpajać kult wyglądu zewnętrznego, sygnalizować, że nasza pozycja w społeczeństwie jest uzależniona od tego, co włożyliśmy na siebie. Przecież nie wszyscy rodzice są w równie korzystnej sytuacji materialnej, a nie powinno to być powodem powstawania sztucznych podziałów pomiędzy dzieciakami. Pozwólmy im być sobą, poznawać różnych ludzi i zachowywać się naturalnie.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia związane z tą tematyką, to kliknij ten link i sprawdź – z pewnością Cię to zainteresuje!

Pozwólmy im samemu zadecydować, co będą na sobie miały każdego dnia. Na pewno w przyszłości będą nam za to wdzięczne, ciesząc się, iż miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo bez sztuczności i krzywdzących uprzedzeń.Dom dla nóg?