O czym pamiętać, kiedy posiadamy psa i kota? Jakiego rodzaju sprawy są zwłaszcza ważne? Na co zwracać uwagę?

przez | 9 kwietnia 2022
Gdy mamy zwierzaki, szczególnie kota oraz psa, to powinniśmy pamiętać o wielu sprawach. Przede wszystkim powinny się czuć dobrze, mieć najbardziej wartościowy pokarm, leki i różnorakie lekarstwa. Trudno powiedzieć, czy w tej kwestii bardziej znaczne wymagania ma pies lub kot, faktycznie rozkłada się to po równo. W tym wpisie zajmiemy się środkami na pchły dla psa, sprawdzimy jakiego rodzaju wybrać, jak i spróbujemy wybrać najlepszy żwirek dla kota. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów produktów do stosowania na zwierzętach.

pies z długą sierścią

Autor: SantaRosa OLD SKOOL
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć powszechne są szampony, nie są one jednakże jakoś bardzo skuteczne, ponieważ są spłukiwane i nie zostają na sierści przez bardziej długi czas. Bardzo dobrym rozwiązaniem są obroże, jednakże stosowane samodzielnie nie będą zabezpieczać wystarczająco. Jednocześnie mogą wywoływać reakcje kontaktowe, są też trujące po przypadkowym spożyciu. Jakiego rodzaju więc preparaty na pchły dla psa będą najbardziej właściwe? Przykładowe: zobacz produkty na Skuteczne są na pewno tzw. roztwory spot-on do stosowania miejscowego, ale także pianki i spreje z pompkami. Jednakże mogą one wymagać bardziej częstego użycia niż pozostałe insektycydy. Jak widać, wybranie takiego preparatu nie jest tak proste, ale bez wątpliwości możliwe. A jak prezentuje się sytuacja w przypadku zakupu żwirku dla kota? Istnieją różnorakie rodzaje, lecz na pewno jak żwirek dla kota najlepszy będzie silikonowy. Produkowany jest z krzemionki, prezentuje się i działa całkowicie inaczej niż pozostałe rodzaje.

Czy inne tego typu materiały dotyczące opisywanej tu sprawy będą dla Ciebie wartościowe? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

Żwirki silikonowe są złożone z drobnych, twardych i przezroczystych kuleczek. Nie zbrylają się ani się nie rozpadają. Zamiast tego dzięki specyficznej i porowatej strukturze bez kłopotu pochłaniają mocz do wewnątrz.

kot

Autor: Nickolas Titkov
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu na co dzień należy z kuwety usuwać jedynie kał, a mocz zostanie wchłaniany przez granulat. Raz na jakiś czas, np. co miesiąc, powinniśmy wymienić żwirek dla kota czyli zawartość kuwety na czystą (rekomendowana strona). Znakiem, że nadszedł taki czas, jest zamiana koloru granulek z przezroczystego na żółty. Oczywiście taki miesiąc jest umowny, gdyż być może będziemy musieli zmieniać żwirek częściej. To trzeba będzie ocenić samemu. Dzięki temu będziemy we właściwym czasie na to reagowali.