Molydal – specjalista w smarach

przez | 27 kwietnia 2022
Molydal to firma specjalizująca się w smarach i systemach smarowania, jakie mają zastosowanie praktycznie we wszelkich branżach przemysłu. Jak rozwijała się ta firma oraz co może aktualnie zaoferować?
Powstanie i rozwój firmy Molydal
Firma Molydal powstała w 1958 roku we Francji.

Inspiracją do otwarcia firmy było zastosowanie przemysłowe amerykańskich odkryć naukowych z czasów II wojny światowej. Te właśnie odkrycia pozwoliły na wykorzystanie plusów molibdenitu, a więc sproszkowanego dwusiarczku molibdenu w procesach smarowniczych. W związku ze zwiększeniem sprzedaży i wciąż rosnąca pozycją na rynku, w 2002 roku utworzona została baza magazynowo-biurowa zlokalizowana w Mirosławicach koło Wrocławia. Aktualnie firma Molydal jest liderem w swej dziedzinie. Zapewnia bogaty asortyment smarów, olejów oraz innych środków zaliczających się do tak zwanej chemii przemysłowej. Na specjalne zamówienie firma Molydal opracowuje również preparaty smarowe, które spełniają indywidualne potrzeby klientów.
noże

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty firmy Molydal i zastosowanie

Oficjalnym i wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest BGM Molydal Sp.j. – jest to kwalifikowany dostawca zakładów przemysłowych, reprezentujących praktycznie wszystkie branże przemysłu. Produkty Molydal molydal stosowane są między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, papierniczym, meblowym, spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym.
Ponadto smary Molydal wykorzystywane są przez producentów urządzeń AGD, audio/video, urządzeń elektrotechnicznych i elektronicznych, producentów metalowych elementów budowlanych oraz konstrukcyjnych, ale także elektrownie, huty, kopalnie – tuuaj o smarach kluber.