Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanego mężczyzny, jakie akcesoria najlepiej do niego używać.

przez | 13 marca 2022
Jednym z atrybutów prawdziwych mężczyzn jest zarost na twarzy. Brody i wąsy rosną u panów praktycznie od wielu kilkunastu lat, i praktycznie do końca życia należy o nie dbać. Obecnie modny mężczyzna to taki, który jest bez zarostu, lecz wypielęgnowana broda i wąsy także będą dopuszczalne. Jednak nie można nosić zarostu, jaki jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Niekiedy jeszcze można tolerować męski, kilkudniowy zarost, ale tylko w nieoficjalnych sytuacjach, na oficjalniejsze okazje należy jednak przypilnować tego, żeby żadnego zarostu nie mieć.

A do jego pielęgnowania jest kilka różnych sposobów. Nowoczesne osoby, które nie lubią tego typu czynności pielęgnacyjnych pewnie wybiorą elektryczne maszynki, za ich pomocą da się pozbyć zarostu sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego.https://www.spoiwex.pl/o-firmie zagęszczanie gruntówJednak większości mężczyzn taka metoda golenia nie do końca pasuje, jednak oni wolą tradycyjne metody. Najstarszą i powszechnie uznawaną za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Przed laty, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna opcja, lecz obecnie nie każdy wytrzymałby z niezwykle ostrym ostrzem na brodzie.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą współcześnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich jednorazówek aż po nowoczesne, kilkuostrzowe modele. Ale golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka. Włosy przed tą czynnością należy odpowiednio zmiękczyć, a tu bardzo się przydadzą pianki do golenia . Mniej obecnie popularne, ale ponoć znacznie lepsze będzie użycie klasycznego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że większości panów zwyczajnie nie chce się z nim bawić.

Po goleniu należy również zadbać o skórę na twarzy. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry balsam po goleniu, spora grupa panów chętnie używa także ałun, który działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie świetnie hamuje krwawienie. Wybierając akcesoria i kosmetyki do golenia warto szukać dobrych, sprawdzonych firm, tu na przykład świetnie wypadają produkty firmy dovo razors.