Jak poradzić sobie z szybkim rozwojem firmy handlowej?

przez | 7 grudnia 2021
Wiele przedsiębiorstw ma tak dynamiczny rozwój, że w pewnej chwili przestaje im starczać dotychczasowy lokal. Wtedy takie firmy są zmuszone do znalezienia nowej siedziby, która pozwoli im na dalszy, dynamiczny wzrost. Szczególnie ważne jest to przy handlowych firmach, którym zaczyna brakować miejsca na towary. Dla tego typu przedsiębiorstw szybka dostępność towaru jest bardzo ważna, i odpowiednia powierzchnia magazynu jest im po prostu niezbędna.

Wyposażenie magazynu

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak wynajęcie czy też zakup większej hali magazynowej często będzie się wiązać z przeprowadzeniem prac remontowych albo zmiany wyposażenia. Półki i regały (regały przepływowe) po poprzednim właścicielu mogą pasować, i wówczas nie trzeba nic wyrzucać. Jednak niekiedy otrzymane po kimś wyposażenie magazynów (więcej o wyposażeniu magazynów na nie do końca jest takie, jak należy, i wtedy trzeba podjąć decyzję o wymianie. Warto się do takiej operacji odpowiednio zabrać, ponieważ na rynku jest ogromnie duża propozycja wyposażenia magazynowego.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Antresole magazynowe (Linde – wynajem wózka widłowego) (antresole magazynowe pod tym linkiem (nedcon)) oferuje wielu producentów, różnią się one wielkością, łatwością montażu i oczywiście ceną. Przed ostateczną decyzją powinno się dobrze rozeznać się w tym, co funkcjonuje w sprzedaży i zdecydować się na takie wersje, jakie po pierwsze spełnią wymagania, a dodatkowo ich cena nie będzie zbyt wysoka dla firmowych finansów. System półek oraz regałów jest wybierany na przynajmniej parę lat, po pierwsze muszą być one dopasowane do towarów, którymi przedsiębiorstwo handluje. Pozwoli to na pewno uniknąć bałaganu przy składowaniu towarów a także usprawni późniejszą pracę w magazynie.

Zależnie od oczekiwań do magazynu można wstawić kilka różnych rodzajów regałów. Z reguły będą one mieć budowę modułową, która nie wymaga spawania, przez co montaż ich będzie sprawny i szybki. Taka konstrukcja gwarantuje też duże możliwości w późniejszych modyfikacjach układu półek, jeżeli się okaże że trzeba coś zmienić, to wystarczy przesunąć regał w nową lokalizację i sprawa będzie załatwiona. Często w sklepach które się zajmują sprzedażą systemów magazynowych można uzyskać projekt optymalnego rozmieszczenia, co zapewni należyte zaplanowanie magazynu.