Najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w wizualnej reklamie czyli wszystko o działaniu telebimów.

przez | 3 września 2021
Nowoczesna reklama coraz chętniej sięga po najnowsze wynalazki techniczne. Szczególnie w wizualizacji i wyświetlaniu obrazu nastąpił niedawno ogromny postęp, pojawiły się urządzenia, jakie bardzo dużo namieszały w świecie reklamy. Mowa tu jest o telebimach, wykorzystujących coraz bardziej zaawansowane możliwości diod LED do emitowania obrazów.

ekran led

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy telebim jest złożony z pikseli, a wszystkie piksele z kilku diod o kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym – . Dzięki odpowiedniemu sterowaniu jasnością świecenia każdej z diod otrzymuje się w efekcie kolor pojedynczego punktu, widocznego dla odbiorcy. W telebimach wykorzystuje się diody o bardzo wyśrubowanych parametrach – muszą one nie tylko posiadać odpowiednią moc i kąty świecenia, ale także charakteryzować się długą żywotnością. Muszą być również odporne na atmosferyczne warunki, zwłaszcza różnice temperatur, bo wiele tych urządzeń pracuje przez cały rok na zewnątrz, więc będą musiały one wytrzymać i upalne lata, i mrozy nawet do minus czterdziestu stopni.

Telebimy produkowane są w bardzo dużej liczbie odmian i modeli, więc każdy kto będzie szukał takiego urządzenia coś dla siebie odpowiedniego znajdzie – czytaj o tym więcej.

Czy ta solidna treść (https://serwiskawowy.pl/12-akcesoria) spodobała Ci się tak bardzo, że chcesz poznać kolejne? Miło nam! Zatem zapraszamy na świeżą witrynę.

Ich bardzo dużą zaletą jest budowa modułowa, która pozwala na montaż paneli o dowolnym rozmiarze – od niedużych, do użytku informacyjnego wewnątrz budynków do ogromnych kilkumetrowych ekranów stosowanych na koncertach czy imprezach sportowych. Każdy z takich modułów składa się z pewnej ilości, rozłożonych w określonej odległości od siebie.

Reklamy, bilbordy, telebimy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W zależności od zastosowania piksele mogą być bliżej lub dalej od siebie, i od tego będzie zależała ostrość emitowanego obrazu.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to zobacz też uwagi na temat, ponieważ one również dotyczą tej kwestii.

Poszczególne moduły da się ze sobą łączyć w jeden gotowy telebim, zostanie później jedynie kwestia jego wysterowania. Większość tych urządzeń jest podłączana do jakiegoś komputera i sterowana za pomocą specjalnego oprogramowania na nim zainstalowanego, ale są też modele wyposażone w moduł sterownika, dzięki czemu pracować one mogą zupełnie niezależnie.