Szczegółowa mapa turystyczna będzie bardzo użyteczna w trakcie wielokilometrowej wycieczki

przez | 10 lipca 2021
Jeżeli wybieramy się na wypad w góry lub w rejon, który niezbyt dobrze znamy, to opłaca się kupić dokładną mapę, byśmy się nie zgubili. Poza tym mapa z zaznaczonymi szlakami umożliwi nam szybkie zaplanowanie wędrówek.

gospodarka

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
odkurzacz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
mapy turystyczne

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
W przypadku kiedy planujemy wypad w Tatry, opłaca się wziąć ze sobą porządną mapę. Jeżeli pragniemy posiadać duży Wybór, to wystarczy zaglądnąć do Netu, gdzie bez problemu zakupimy najróżniejsze sprawdzone mapy turystyczne z zaznaczonymi szlakami. Posiadanie tej mapy w Tatrach jest niezwykle przydatne, ponieważ będziemy w stanie rozplanować wycieczkę oraz zorientować się, w którym miejscu jesteśmy.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany wątek, to pod linkiem odnajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne będą warte uwagi.

Dobrze będzie nabyć laminowaną mapę, będzie ona niewrażliwa na wodę oraz rozdarcie.

Naturalnie możemy też ściągnąć sobie dokładne mapy turystyczne na urządzenie mobilne. Będziemy wtedy posiadali gwarancję, że nigdy ich nie zgubimy.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne treści zobaczysz również tu.

Jednak może to być rozwiązanie mało efektywne, jeżeli okaże się na ten przykład, iż smartfon się nam rozładował i nie mamy kolejnej baterii. Zostaniemy w tym przypadku bez mapy, co na trudniejszych szlakach może się okazać nieprzyjemne – . Dobrze będzie zatem zaopatrzyć się w solidne mapy turystyczne, na których wyraźnie są zaznaczone szlaki oraz rozmaite punkty orientacyjne.

Świetnym pomysłem może być zabranie na wycieczkę dwóch map, jednej dużej i precyzyjniejszej, a kolejnej mniejszej, którą się da łatwo wsunąć do kieszeni bluzy.
W sklepach oferowanych jest wyjątkowo dużo najróżniejszych map. Dobrze będzie zatem nabyć taką, którą bez problemu będziemy umieli odczytać.