Dobre ogumienie do aut

przez | 9 lipca 2021
Porządne opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda pozostała jego część. Od ich jakości zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental stanowią składnik, który eksploatuje się nie jedynie w trakcie jazdy. Z upływem lat, jej komponenty niszczą się, a osiągi ulegają sukcesywnej degradacji. Większa część producentów zaleca kierowcom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, również ich wymianę po upływie 10 lat od daty wyprodukowania. Proces starzenia opon jest zależny od warunków atmosferycznych, obciążenia, stylu jazdy, a też od ciśnienia powietrza, również jakości pielęgnacji.

koło

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie dobrane opony continental przynoszą radość z jazdy i poczucie bezpieczeństwa, wygodę, trwałość, płynność jazdy i przyleganie na każdej nawierzchni (więcej o oponach continental). Opony wielosezonowe, popularne też pod nazwą opon całorocznych, są towarem kompromisowym między oponami zimowymi a letnimi. Opony całoroczne sprawdzają się w polskich warunkach atmosferycznych. Są sporządzane ze specjalnej kompozycji gumy, jaka zezwala na ich eksploatację zarówno w warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze w czasie zimy.

Kliknij na proponowany artykuł (http://www.skupwozkow.com.pl/), a zgłębisz dane na ten temat jeszcze bardziej – niewątpliwie okażą się interesujące i totalnie Cię wciągną.

Opony dayton (więcej o oponach) wielosezonowe posiadają również charakterystyczny bieżnik, który ma powiększoną wielkość lameli, umożliwiających większą przyczepność, również specjalne klocki, pomagające w jeździe w miesiącach zimowych. Opony nokian całoroczne posiadają za obowiązek sprawdzać się dobrze w jakąkolwiek pogodę, ale przy przeciętnych warunkach drogowych, w warunkach komunalnych i na drogach dobrze przygotowanych (więcej o oponach Nokian). Należy jednak mieć na uwadze, iż opony wielosezonowe, nawet gdy przynależą do tej samej odmiany opon, co opony zimowe, nie zapewnią kierowcy identycznych właściwości trakcyjnych w czasie zimy.

opona

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Wypada jednakże zaakcentować, że opony samochodowe całoroczne nie sprawdzają się na drogach tak przyzwoicie jak opony sezonowe. Opony zimowe, bądź letnie są wyprodukowane z półproduktów specjalnie dobranych do konkretnej pory roku i dlatego odpowiedniej sprawdzają się w szczególnych warunkach. To, czy prowadzący wybierze opony sezonowe, czy całoroczne, zależy od jego priorytetów.

Pragniesz czytać dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj produkcja przyczep samochodowych na następnej stronie.

Najistotniejsze jest natomiast, żeby kupowane opony przynosiły bezpieczeństwo.