Czy opłaca się inwestować w części zamienne do produktów Bosch?

przez | 9 lipca 2021
Nabywając sprzęty do gospodarstwa domowego, pragniemy wybrać takie, które po pierwsze nie będą zbyt drogie, ale jednocześnie – będą w pełni sprawne możliwie najdłużej. Marka Bosch niezaprzeczalnie znajduje się w gronie liderów wśród wytwórców sprzętu małego i dużego AGD, jednak nawet w doskonałych urządzeniach czasami coś ulega usterce.

Pralka w kuchni

Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska
Istnieją urządzenia, których naprawa jest niewykonalna. Takim urządzeniem jest na przykład prostownica do włosów, stanowiąca całościowy element – jako całość nie składa się z części, więc jeśli coś się uszkodzi, należy wyrzucić urządzenie i kupić nowe. Wiele sprzętów AGD da się jednak naprawić. Nad likwidacją nieprawidłowości trzeba się jednak dobrze zastanowić, ponieważ koszt naprawy nierzadko przewyższa wartość urządzenia, albo dorównuje jej.

Czasami lepiej jest kupić nowy sprzęt, niż męczyć się z naprawieniem dotychczasowego. Jeśli jednak ocenimy, że naprawa jest dla nas korzystniejszym rozwiązaniem, zawsze pojawia się problem, czy lepiej zdecydować się na części oryginalne, czy ich zamienniki. W automatach piorących Bosch nagminnie ulegają usterkom programatory – programatory do pralek na north.pl (programatory do pralek na north.pl)programatory do pralek na wymiana części na element oryginalny jest wyjątkowo bezsensowna, gdyż kosztuje to niemal 600 zł, a za niecałe 900 zł można okazyjnie nabyć nową pralkę tej marki. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie część zamienna, zbliżona jakościowo, lecz dużo tańsza od oryginału.

pralka

Autor: Mastercook
Źródło: Mastercook
Zamienne programatory do pralek i zmywarek firmy Bosch pojawiają się w wielu różnych modelach. Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie zamiennika, najpierw zaczerpnijmy informacji, jaki dokładnie model jest nam potrzebny, a następnie odpowiedzmy sobie na pytanie, czy często używamy urządzenia.

Poszukujesz pokrewne publikacje, jednak trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecamy ten tekst – rzeczywiście należy wziąć go pod uwagę.

Im bardziej wzmożona praca jakiegoś sprzętu, tym lepsze muszą być nabyte części, wówczas możemy być pewni, że posłużą nam dłużej. Ogólna zasada głosi, że często opłaca się naprawiać większe i mające większą wartość sprzęty, jak lodówka, kuchenka, czy pralka, ale w przypadku wiertarek, suszarek do włosów i tego typu urządzeń, zwykle nie opłaca się nabywać nawet części zamiennych – bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wtedy zakup nowego urządzenia. Nie zapominajmy o tym, że wymiana części w urządzeniach Bosch we własnym zakresie to dobre posunięcie wyłącznie w sytuacji, gdy skończy nam się okres gwarancji. Jeżeli gwarancja jest ważna, uszkodzony sprzęt należy zgłosić do serwisu gwarancyjnego. Tam zepsute części zostaną wymienione lub dostaniemy zupełnie nowe urządzenie.