Chiny w ciągu minionych lat urosły na potężnego wytwórcę wszelakich dóbr

przez | 8 lipca 2021
Tak naprawdę ze względu na niskie koszty robocizny światowe koncerny poprzenosiły tam produkcję swoich wyrobów, oprócz tego wybudowano wiele zakładów produkcyjnych oferujących ogromną gamę przeróżnych produktów. Możemy je obecnie nabyć na całym świecie, ciężko natrafić na firmowy sklep, w którym nie byłaby choć jedna drobnostka wykonana w tym kraju. Oczywiście taka dostępność asortymentu w atrakcyjne cenie sprawiła, że duża liczba przedsiębiorców, także z naszego kraju, zaczęła prowadzić biznes z chińskimi dostawcami.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie ocenia się, że może ich być ponad piętnaście tysięcy, ale cały czas pojawiają się kolejni, planujący choć trochę na tym zarobić. A gra jest warta świeczki, gdyż towary importowane mają wartość wielu miliardów euro, a marże są znacznie większe niż w tradycyjnej sprzedaży. Lecz żeby zacząć handel z Chinami, nie posiadając odpowiedniego doświadczenia ani kontaktów, to trzeba koniecznie pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Podstawową rzeczą, o którą się należy zatroszczyć, jest zdobycie dostawców. Bardzo przydatny jest w chwili obecnej internet, na wielu serwisach publikowane są propozycje firm z Chin. Niektóre z nich posiadają także możliwość sprawdzenia klientów, co znacznie zwiększa pewność transakcji. Jeśli towar zostanie już kupiony, to musi on bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy (dużo więcej przeczytasz na tej stronie na maxy.plbardzo polecane jest skorzystanie z pomocy firmy logistycznej, która ma znajomości na danym rynku, dzięki temu sporo można będzie przyoszczędzić na czasie dostawy zamówienia, a i będzie to wszystko bezpieczniejsze. Kolejną sprawą, o jakiej pamiętać powinien nowy importer produktów z Chin są duże różnice kulturowe, które na początku mogą sprawiać kłopoty w negocjacjach. Powinno się zaczynając rozmowy z chińskimi kontrahentami zasięgnąć rady osób znających tamtejsze obyczaje i kulturę, bez większego problemu powinno się udać kogoś takiego wyszukać. Z pewnością może to ułatwić to negocjacje, a być może pozwoli również na ograniczenie wielu kłopotliwych pomyłek (zapraszamy do kontaktu).