Jak to jest z tą dietą? Co robić, kiedy pojawi się kryzys? Jakie są na to sposoby? Z jakich metod korzystnie w takim momencie skorzystać?

przez | 14 stycznia 2022
Prawdopodobnie już tego zasmakowałeś, że pojawił się w twoim odchudzaniu zły zastój. To z reguły doświadczenie każdego, kto podjął się próby zrzucenia kilku kilogramów. Są szczęśliwie sposoby na te problemy, można wrócić na właściwy tor i skuteczne odchudzanie.

Niestety, stagnacja podczas trzymania diety jest niezwykle załamująca, a mimo że w kilku opracowaniach możemy odnaleźć liczne sposoby, żeby przełamać ten impas, to nie każda z nich jest dosyć skuteczna. Co więcej, niektóre z nich mogą być całkiem niebezpieczne dla zdrowia. Najciekawsza i bardzo często praktykowaną jest obniżenie spożycia kalorii i zajęcia z personalnym trenerem w poznaniu, albo zwiększania ich wydatkowania. Coś w tym jest, ponieważ organizm po konkretnym czasie staje się przyzwyczajony do mniejszej ilości energii, więc spowalnia tempo przemian metabolicznych. Jednak ten sposób nie jest w każdym przypadku właściwy. Może tak się zdarzyć, kiedy dobra dieta jest tak naprawdę niskoenergetyczna, więc dalsze obniżanie kaloryczności niesie za sobą rozmaite rezultaty.

odchudzanie

Autor: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu

Mogą więc się pojawić takie zjawiska, jak spowolnienie przemiany materii czy nasilenie sekrekcji kortyzolu. Jest bez wątpieniamnóstwo teorii na temat tego, jak najdogodniej użyć procentowy wkład energii z konkretnych makroskładników. W sytuacji stagnacji poleca się na przykład obniżenie zawartości spożywanych węglowodanów na korzyść tłuszczu czy białka. Dość często tego typu rozwiązanie zapewnia efekty, ale niestety nie jest tozasada. Jest tak naprawdę czasem tak, że zastój jest związany ze zbyt małym spożyciem węglowodanów a zbyt dużym spożyciem białka. Rozwiązaniem więc w tego rodzaju przypadku jest zredukowanie udziału tłuszczu na korzyść węglowodanów. To czasami funkcjonuje niezwykle dobrze, ale stosowane jest todosyć rzadko. Częściej wykorzystuje się taką metodę w sposób rotacyjny. Mnóstwo specjalistów zaleca też stosowanie tak zwanych cheat meal, to jest w polskim tłumaczeniu “posiłek oszukany”.

Jest złożone on więc z produktówniezwykle niedietetycznych.

Przypadła Ci do gustu ta informacja z serwisu (http://stojo.pl/kubek-stojo-pocket/)? Jest nam bardzo przyjemnie. Oczywiście pragniemy nakłonić Cię do przeczytania nowego wpisu o tym samym temacie.

Za takie posiłki może służyć porcja lodów czy trochę kawałków pizzy. Chociaż tego typu podejście wydaje się dosyć dziwaczne, to jednak jego entuzjaści udowadniają, żegwarantuje to mnóstwo korzyści, tego typu jak wzrost poziomu hormonów tarczycy, które odpowiadają za tempo metabolizmu. Po mnóstwo informacji warto zasięgać od specjalisty, jak dieta Poznań.