Różnorakie deklaracje PIT-ów i sposoby na ich szybkie przygotowanie

przez | 14 lutego 2023
Poza PIT-em o numerze 37 czy też 28, można uzupełnić także inne deklaracje podatkowe, obejmujące z innymi dostępnymi źródłami przychodów. Wszystkie z nich można rozliczyć poprzez Internet w wolnej chwili i bez żadnych konfliktów.

rozliczenia

Jeśli ktoś prowadzi na przykład działalność gospodarczą bądź też pracuje za granicą, musi wypełnić deklarację PIT 36 online. Obejmuje on – poza wymienioną już działalnością, również wynajem, podnajem, poddzierżawę albo również różne inne dochody. Jest on przeznaczony zarówno osobom wychowującym samotnie dziecko, jak również podatników zeznających indywidualnie swe dochody alboz małżonkiem.

Można go – podobnie jak inne deklaracje – uzupełnić internetowo i w nieodpłatnym programie przeznaczonym właśnie do dokumentów podatkowych. Dzięki PIT 36 online można ominąć wszelakie kolejki mające związek ze składaniem dokumentów osobiście w urzędzie, a nawet wysyłaniem ich pocztą tradycyjną. Jest on zbliżony do PIT-u o numerze 37, ale częściej składany przez osoby mające swoją działalność gospodarczą.

Już dziś udostępniane są też programy do rozliczenia pitu 2017, które każdy będzie mógł wypełnić od pierwszego stycznia za teraźniejszy obecnie rok. Są bardzo podobne do programów z poprzednich lat i również > przejdź do serwisu http://bazalt.pl/ zawierają instrukcje mające na celu pomoc w skrupulatnym uzupełnieniu każdej rubryki.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie z „fiskusem” przez Internet. Potwierdza to, że załatwianie spraw wirtualnie jest o wiele prostsze. PIT 2017 umożliwia już przygotowanie się i zapoznanie się z odpowiednimi deklaracjami, aby w przyszłości nie mieć z nimi problemu.