Kuchnia jak marzenie

przez | 17 lutego 2023
Zapraszasz znajomych na własnoręcznie przygotowaną kolację. Chcesz się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarnymi, ale nie powinieneś zapominać, że cała oprawa – dekoracja stołu, zastawa, sposób podania dań – także ma znaczenie. Warto więc zadbać o oryginalne dodatki kuchenne, które zrobią wrażenie na twoich gościach.

serwis porcelanowy

Autor: its-mrb
Źródło: http://www.flickr.com
Porcelanowy zestaw do kawy i herbaty

Polska porcelana znów zaczyna zyskiwać na popularności. Młodzi projektanci tworzą oryginalne filiżanki do kawy i herbaty. Najmodniejsze są teraz motywy kwiatowe oraz zwierzęce. Wyobraź sobie symetrycznego motyla, złocone uszko i idealnie wyprofilowany spodek. W takiej filiżance z pewnością znakomita kawa (zobacz również śniadanie stary kleparz) będzie smakowała jeszcze lepiej. Jeśli jesteś zwolennikiem abstrakcji, możesz rozejrzeć się za zestawem do parzenia kawy z figurami geometrycznymi. Pamiętaj, aby przed wyborem porcelany zwrócić uwagę, czy filiżanki mogą być myte w zmywarce. Często zdobienia wykonane są pomocą delikatnych barwników, nieodpornych na stosowanie silnych detergentów i wysokich temperatur.

Modne akcesoria kuchenne

Łyżka cedzakowa, durszlak albo chochelka także mogą być interesującym elementem dekoracji. Dlaczego? Akcesoria kuchenne są coraz częściej tworzone przez innowacyjnych projektantów, dbających nie tylko o użyteczność danej rzeczy, ale także o jej walor estetyczny. Tradycyjną rączkę może zastąpić śmieszny krokodyl lub kolorowy ludzik. Takich przyborów kuchennych szkoda chować do szuflady, gdzie powinno znajdować się ich miejsce. Wyeksponuj je na blacie lub na powieś na uroczym wieszaczku, zamontowanym nad kuchenką.

Więcej na ten temat: akcesoria kuchenne

wystrój kuchni

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Twórz swój własny styl

Dobierając dodatki do kuchni, zwróć uwagę, aby komponowały się one z posiadanymi przez ciebie akcesoriami kuchennymi. Kwadratowe filiżanki do kawy mogą być naprawdę urocze, ale nie muszą pasować do okrągłych talerzyków, których używasz, kiedy odwiedzą cię goście. Nie daj się za bardzo ponieść fantazji i starannie rozważaj zakup każdej rzeczy. Zbyt duża różnorodność nie zawsze jest dobra.

Polecamy lekturę: