Akcesoria do kawy i herbaty – jakim sposobem wybrać stosowną kawiarkę?

przez | 14 lutego 2023
Kawiarki zyskują aktualnie powodzenie na całym świecie, także w Polsce. Oryginalne kawiarki wykonane są z aluminium. Są one bezpieczne dla zdrowia, posiadają ważne certyfikaty, zatem można ich używać bez żadnych obaw. W sklepach odkryjemy także kawiarki stalowe. Odróżniają się one od kawiarek aluminiowych wyglądem, i także pojemnością. Kawiarki aluminiowe sprostają parzyć 1, 2, 3, 6, a także 9, 12 i 18 espresso, a kawiarki stalowe – 2, 4, 6 oraz 10 espresso. Dodatkowo kawiarki aluminiowe często są bardziej kanciaste, a kawiarki stalowe – okrągłe.

kawiarka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Kawa z kawiarki jest sporo mocniejsza niż kawa z ekspresu ciśnieniowego, wskazane jest o tym pamiętać. Jeśli nie lubimy za mocnej kawy, zdołamy dodać do niej więcej mleka.

Ceny kawiarek są niesłychanie zróżnicowane, w zależności od marki, możemy odkryć zarówno te tańsze, jak i droższe kawiarki. Rozległą renomą cieszy się kawiarka bialetti. Marka Bialetti proponuje prawdziwe włoskie kawiarki, jakie cechują się ogromnie wysoką, świetną jakością. Zapewniają znakomity smak kawy i jej bezproblemowe przygotowanie. Kawiarka bialetti naturalnie zrealizuje Twe wyczekiwania – czytaj u źródła

Zapaleńcy kawy niewątpliwie chętnie docenią także Chemex – sprawdź dostępne akcesoria Chemex. Jest to typ prostego ekspresu do kawy, jaki składa się ze szklanej kolby o kształcie klepsydry. Zasada funkcjonowania tego ekspresu jest ogromnie bezproblemowa – wrzątek wlewa się do naczynia, oraz on przesiąka poprzez filtr, jaki jest wypełniony zmielonymi ziarenkami kawy. Urządzenie to zostało wynalezione w roku 1941 poprzez niemieckiego chemika i wynalazcę. Pomimo tego, iż Chemex nie jest dziś już tak uniwersalnie wykorzystywany, to nadal urządzenie to zdołamy odszukać w niektórych sklepach. Jeśli interesują Cię opcjonalne metody zaparzania kawy, to Chemex naturalnie okaże się do tego bardzo dobry. Urządzenie te najłatwiej znajdziesz w asortymencie sklepów internetowych z przeróżnymi akcesoriami do zaparzania kawy.