Trunek w pięknej oprawie? Z pewnością posmakuje jeszcze wspanialej, więc już dziś kup gustowne szkło i dodatki

przez | 1 grudnia 2022
Każdy pan, który co jakiś czas lubi spróbować dobrego trunku, powinien posiadać w swym barku odpowiednie naczynia oraz dodatki do przyrządzania drinka.

barbecue

Autor: Felix Imobersteg
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu alkohole zasmakują jeszcze lepiej!
Postaw na szkło!
Każdy człowiek od czasu do czasu lubi wypić troszeczkę dobrego alkoholu. Pije się go przy różnych okazjach albo (kliknij i sprawdź) po prostu dla przyjemności, ale w każdym przypadku trzeba mieć pod ręką odpowiednie naczynia, jak kieliszki do koniaku albo szklanki do whisky. To istotne, jeśli pragnie się uczynić dobre wrażenie na zaproszonych lub doskonalić swoje doznania związane z piciem trunku. Tak wyrafinowanych trunków nie można polewać z butelki, toteż powinno się wyposażyć w karafki do whisky albo wina, by podawać je z właściwą oprawą.
Jeśli chodzi o whisky, to nie koniec
Biesiadę przy takim alkoholu, trzeba starannie przygotować pod względem naczyń i akcesoriów. Whisky pije się zazwyczaj z dodatkiem wody albo lodu, nieraz jednak smakosze preferują czysty alkohol. Co jednak zrobić, aby zachować przyjemnie niską temperaturę napoju? Lód zapewnia schłodzenie, lecz szybko się topi, a w efekcie rozcieńcza whisky. Świetniej sprawdzają się kostki do whisky, jakie można nabyć w dobrych sklepach monopolowych lub w sklepikach z dodatkami dla domu.

Rzeczone kostki są zazwyczaj wykonane z kamienia oraz pokryte specjalnym bezpiecznym lakierem. Wyśmienicie chłodzą alkohol, niwelując niedogodność rozcieńczania. Mogą być stosowane także przy pozostałych drinkach i napojach bezprocentowych.