Która z nas nie lubi słodkości – to pytanie czysto retoryczne, gdyż za przepyszne ciastka lub muffinki zawsze dałybyśmy się pokroić

przez | 25 marca 2022
Muffinka nie była klasycznym polskim wypiekiem. Moda na te ładne ciasteczka przyszła do nas z zagranicy. W większości muffinki są czekoladowe, ale można także spotkać inne opcje i przykładowo zjeść wersję waniliową.

Jeżeli ciasto jest należycie upieczone, nie może być przesuszone. Smakowita muffinka powinna roztapiać się na podniebieniu – z tego też powodu pokochały ją rzesze Polaków nad Wisłą.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy stać się najlepszą panią domu i przygotować własne muffinki, to trzeba na początek kupić formy do muffinek.

Jeżeli chcesz zdobyć jeszcze inne dane na przedstawiany temat, odkryj ponadto (http://e-herbata.pl/) pozostałe nasze strony na pokrewny temat – one też są ciekawe.

Nie jest to spory wydatek, a wybór jest ogromny. Możemy na przykład kupić papilotki do muffinek, zatem papierowe foremki, które są jednokrotnego użytku. Po zjedzeniu ciasteczka wyrzuca się je do kosza. Z tego powodu zakupuje się je z reguły w dość sporych ilościach – na przykład 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek mają przeróżne barwy i wzory, nawet wielkość może być często różna. Jeżeli marzymy już o czymś bardziej profesjonalnym należy podumać nad faktem czy nie posłużyłyby nam większe formy do muffinek, w których można za jednym zamachem piec od 6 do 12 ciastek. Formy te są zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy ceramiki i będą służyć nam długi czas.

Należy czasami poeksperymentować w kuchni i zaprezentować swoją mini cukiernię, do której zaprosimy rodzinę i znajomych, aby ugościć ich własnymi ciastkami – na przykład czekoladowymi muffinkami.