Te akcesoria muszą znaleźć się w każdej kuchni

przez | 10 lipca 2021
Lubisz gotować i chcesz mieć w kuchni idealny komplet wyposażenia, który pozwoli Ci na przygotowywanie pysznych potraw w komfortowych warunkach? A może wręcz przeciwnie… nie lubisz stać przy garnkach i wolisz sobie uprościć sprawę przyrządzania posiłków, by spędzać kuchni minimum czasu oraz oszczędzić sobie nerwów? Niezależnie od tego, z jaką postawą się utożsamiasz w kuchni powinno się znaleźć wysokiej jakości wyposażenie.

żeliwna patelnia do naleśników

Autor: adidas
Źródło: adidas
Chyba nikt nie może sobie wyobrazić kuchni bez dobrej patelni. Z tego elementu wyposażenia kuchennego korzystamy niezwykle często. Na patelni przygotowujemy szybkie posiłki, smażymy składniki do sosów, podgrzewamy potrawy z poprzedniego dnia. W każdym mieszkaniu zatem musi znaleźć się patelnia, a najlepiej mieć więcej niż jedną! Patelnia dostosowana do przyrządzania konkretnych potraw to znaczne uproszczenie, a ponadto możliwość przygotowywania dań, które wcześniej nie gościły w naszym domu Żeliwna patelnia do naleśników to coś, w co na pewno opłaca się zainwestować. Niska, płytka patelnia pokryta specjalną powłoką wpływa na komfortowe przygotowywanie naleśnikowego ciasta – równomierne wysmażenie naleśnika przy jednoczesnym niwelowaniu jego przypalenia. Jeżeli natomiast chcemy przygotowywać smaczne (pizza wałbrzych) dania mięsne z mniejsza ilością tłuszczu, patelnia do grilowania będzie doskonałym wyborem. Mięsa przyrządzane na takiej patelni są smaczne (pizza stara iwiczna) i na pewno zdrowsze. Można na nich smażyć między innymi filety z kurczaka czy wołowinę do hamburgerów . Ponadto, na takiej patelni można również grillować różne warzywa. Grillowa patelnia, że domowe menu będzie bardziej zróżnicowane.
warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia w każdej kuchni musi znaleźć się komplet dobrych noży. Szczególne miejsce wśród produktów w tejże kategorii zajmuje nóż damasceński . Co to? Dokładnie jest to nóż ze stali damasceńskiej. To co odróżnia to tworzywo od innej stali to głównie wytrzymałość i elastyczność. Dodatkowo, noże ze stali damasceńskiej nie szczerbią się i zawsze są ostre.