Poznawaj nowe smaki cupcakes

przez | 8 lipca 2021
Wielu z nas preferuje drobne przekąski. Są ku temu różnorodne powody: pragnienie dojedzenia sobie między posiłkami, umilenie sobie czasu w trakcie pracy, małe co nieco na depresje i tak dalej.

Każda chwila jest dobra, żeby spróbować czegoś nowego lub, aby skorzystać z najlepszego przysmaku – takiego, jaki już znamy i za nim przepadamy. Każda chwila to możliwość, aby udać się do świata małych przyjemności. Co powiecie jednak na coś nowego? Czy znacie już cupcakes?

Jest to małe ciasteczko w kształcie babeczki, idealny jako mała przekąska dla jednej osoby, podawana w uroczej, papierowej foremce, chociaż w coraz większej ilości przypadków sprzedawane są w zestawach.

Ciasteczka kawowo-orzechowe

Autor: Dr. Jacob’s
Źródło: Dr. Jacob’s

Możemy je otrzymać z posypką albo innymi dodatkami. Wielu nazywa cupcakes nowoczesnym ciastkiem.

Określenie „cupcake” bierze się od „cake” i „cup” (z języka angielskiego, odpowiednio „ciasto” oraz „kubek”). Jest to po prostu skrót od wyrażenia „teacup”, (czyli „filiżanka”), dlatego, że jest jej wymiarów. W poprzednich stuleciach, nim papierowe foremki do muffinów stały się dość popularne oraz używane powszechnie, często były robione w osobnych formach: szablonach i garnkach. Nazywano je również „fairy cake”, co także miało związek z ich rozmiarem.

Ciastka cupcakes świetnie sprawdzają się w trakcie różnorodnych uroczystości, doskonałym przykładem są imprezy urodzinowe, ale to oczywiście nie jedyny przykład.

czekoladowy muffin

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Preferowane są również jako dodatek do herbaty. Tego typu zwyczaj, jak łatwo odgadnąć, wzięty jest od brytyjskiej tradycji – miłości do herbaty. Cupcakesy to także korzystniejsza możliwość dla standardowych ciast, ich walory to rozmiar – są małe, a jednocześnie nie trzeba ich dzielić przy pomocy noża.

Chcesztakiego przyrządzić? Do jego zrobienia niezbędne będą najzwyczajniej w świecie zwyczajne składniki, takie jak stosujemy do wyrobu ciasta. Czyli musimy skorzystać z masła, cukru, jaj oraz mąki. Jeśli jesteś weganem bez problemu możesz skorzystać ze specjalnego masła. Jeśli się zdarzy, że nie będziesz zadowolony z wyników możesz po prostu udać się do jakiejś cukierni, gdzie podawane są takie pyszności. Jak będziesz w Warszawie, z pewnością odnajdziesz najlepszą cukiernię na Mokotowie, (polecamy Sweet Home) lub w Centrum, a we Wrocławiu poszukaj na rynku.